Dünyadan Evler - Atlanta’dan Aydınlık Bir Apartman Dairesi

The Charles, Lord Aeck Sargent  mimarlık ofisi tarafından 2020 yılında tasarlandı. 

Mimarlar Joe Greco ve Travis Ridenbaugh tarafından tasarlanan apartman dairesi, ABD’nin Atlanta şehrinde bulunan The Charles isimli bir gökdelende yer alıyor. Bu gökdelen üçgen formunda olduğu için iç mimari olarak evi tasarlamak pek de kolay olmamış.

Mimarlar binanın bu değişik formunu bir avantaja dönüştürerek, bu forma uygun mobilyalar ve malzemeler tercih etmişler. Böylece binanın mimarisi ile apartman dairesinin iç tasarımı bütünleşmiş. Yukardaki resim ana girişin resepsiyon bölümünden bir kesit. 

Evin her odasından muhteşem Atlanta manzarasını görmek mümkün. Doğal ve sade malzemeler, modern çizgiler ile birleştirilerek manzara evin iç tasarımının bir parçası olarak düşünülmüş. 

Apartman dairesinin yatak odalarında tercih edilen tasarımla huzurlu bir ev ortamı sağlanırken, yerden tavana uzanan pencereler manzarada kaybolup gitmenizi sağlıyor. Bu yatakta sabah kahvaltısı ettiğinizi düşünebiliyor musunuz? 

Banyo tasarımlarında da en kaliteli malzemeler tercih edilirken, Cambria quartz taşı tercih edilmiş. Banyodaki çizimler bile manzara ve binanın dış formu dikkat alarak oluşturulmuş.