Öncesi & Sonrası - Dekorasyon Evinizi Yazlığa Çevirecek Dekorasyon Önerileri!

Küçük dokunuşlarla evinizi yaz havasına büründürmek çok kolay. Bunun için en güzel öncesi sonrası örnekleri sizin için derledik. 


1-BİTKİLERİN FERAHLATICI ETKİSİ 

       

Bitkilerin dinlendirici ve ferahlatıcı etkisini yazlık evinize yansıtın. Eve rustik bir hava kazandıran hasır sandalye, ahşap masa ve etrafa yerleştirilen birkaç bitki ile dekore edilmiş bir oda, sıcak havalarda ferahlamak için kaçamak noktanız olacak.


2-DEKORASYONDA BAHÇE BASKILARINA YER VERİN.


 

Eğer evinizin bir bahçesi yoksa, bahçe motiflerini ve desenlerini odanıza taşıyarak evinize yazlık bir görünüm kazandırabilirsiniz. Ama bu motifleri her yere taşıyarak abartılı bir görünüm yaratmamakta fayda var. Daha küçük objelerde, örneğin yastık kılıflarında bahçe baskılarına yer vermek harika bir çözüm olabilir.


 
3-OTEL TASARIMLARINDAN YARARLANIN

      


Yaz tatiline çıktığımızda genellikle rahat odalara sahip otelleri tercih ederiz. 
Otellerin tasarımları da hemen hemen birbirine çok yakın tarzdadır. Konforlu bir yatak, temiz olduğunu kanıtlar nitelikte örtülmüş beyaz bir çarşaf, minik ahşap bir komodin ve ev sıcaklığını korumak için yerleştirilen sallanan sandalye ile yazlık evinizi otele çevirebilirsiniz. 

 

4-RÜSTİK DOKUNUŞLARLA YAZA DAVET

Eğer kışlık evinize, yazlık bir görünüm katmak istiyorsanız rüstik bir esinti yaratabilirsiniz. Ahşap bir kışlık evinin duvarını, tavanını ve hatta zeminini bile sadece beyaza boyayarak temiz ve aydınlık bir ortam yaratabilirsiniz. Makrome duvar süsü, ahşap mobilyalar ve hasır yastıklar ve işlemeli halıyla dekore edebilirsiniz. 

 

5-TAŞINABİLİR MOBİLYALAR TERCİH EDİN.

   

Bir yazlığın en büyük avantajlarından biri de bahçeye ya da terasa sahip olmasıdır. 
Bu durumda dekorasyonda taşınabilir mobilyalar tercih edin. Kolayca bahçeye ya da terasa çıkarılabilecek kadar hafif olmasına ve dar alanlardan kolayca çıkarılabilmesi için katlanabilir olmasına özen gösterin.  


6-SAHİL EVLERİNİN İÇ TASARIMLARINA GÖZ ATIN

                          


Yaz gelince hepimizin aklında deniz, kum, güneş 3’lüsü beliriyor. Yazlık evinizi dekor ederken sahil kulübesi tarzı yazlık evlerin iç tasarımlarını örnek alabilirsiniz. 
Mavi ve beyazın uyumu, deniz kabukları ve sahil aksesuarlarıyla süslenmiş bir oda, yazlık evler için kabul edilebilir bir tasarım stiline sahip.