Sıcak Bir Karşılama  - Terracina Saota

Sizleri yetenekli bir mimarın sanat eseriyle tanıştıralım. Güney Florida’da tasarım harikası nadide evlerinden biriyle karşı karşıyasınız. Aile sıcaklığını ilk görüşte fark ettiren ev, 4 farklı yatak odasından oluşuyor.


Evin içerisine girer girmez özgün tasarımı insan üzerinde büyüleyici bir etki yaratıyor. Her detayı en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş ve yaşayanı özgür hissettirecek yenilikçi bir dekorasyon tercih edilmiş.


İlk bakışta yeşilin ve mavinin buluştuğu bu eşsiz yerde konumlandırılan ev, bir çıkmaz sokağın sonunda yer alıyor ve beton panellerden oluşan koruyucu perdeleri muazzam bir manzaraya karşı açılıyor. Duvardaki yuvarlak forma sahip sanat eserini, yine yuvarlak forma sahip sehpalar ve koltuklar destekliyor. 


Mimari tasarımında, iç mekândan dış mekâna doğru kademe kademe ilerleme mevcut. Evin içerisinden dışarıya baktığınızda uçsuz bucaksız bir manzaraya bakmanın keyfini yaşıyorsunuz. Ayrıca dış mekânda dinlenmek, kitap okumak, spor yapmak gibi sosyal aktiviteler için geniş ve uygun bir ortam bulunuyor. Misafirleri ağırlamak için de eşsiz bir yer.

Üst katlardaki her oda, sadece nefis manzaraya kucak açmakla kalmıyor, aynı zamanda güneş ışığını da sonuna kadar içine çekiyor. Bu da evin kendine özgün sıcak karakterini belirliyor. 


Lazerle gözenekli bir yapıda kesilen alüminyum paneller, iç ve dış mekân ilişkisi kuruyor. Bu bir yandan gözden uzak olmayı sağlarken bir yandan da dışarıyla iletişim kurmayı sağlıyor.