Renk Kılavuzu; Yaz Sıcaklarında, Renklerle Evinize Ferahlık Gelsin

Bazı renkler tasarımda içimizi ısıtırken, bazı renkler de baktığımızda ferahlık hissi verir. Yaz mevsimlerinde eğer evinizde odalarınızın rengini değiştirmek isterseniz sizi serinletecek renkleri tercih edebilirsiniz.

BUZ MAVİSİYLE FERAHLIK EVİNİZDE

Yaz aylarında kışı yaşamak isterseniz, duvarlarında buz mavisini tonunu kullanarak evinizde soğuk bir hava estirebilirsiniz. Koltuk takımlarınızı daha koyu renklerde tercih ederek etkileyici bir kontrast yaratabilirsiniz.  

          

DENİZ MAVİSİYLE SERİNLİĞE YELKEN AÇIN

Güneşin tenimizi yaktığı sıcak yaz aylarında denize girmek serinletir, deniz mavisi ile boyalı bir salonda oturmak da sizi serinletebilir. Akdeniz stilinin en popüler renk tonlarının başında deniz mavisi yer almaktadır. Bu rengi ağırlıklı olarak salon ve yatak odalarında tercih edebilirsiniz

        
.  

   
YAPRAK YEŞİLİYLE EVİNİZİ FERAHLATIN

Huzurlu, sakin ve dingin bir ev ortamı yaratmak sizin elinizde. 
Sıcaktan bunaldığımız bu günlerde yemyeşil ağaçların gölgesinde oturup 
serinlemek çok iyi bir fikir. Evinizi yaprak yeşili tonu ile 
renklendirerek orman havasını evde hissettirmek size ferah zamanlar yaşatabilir. 

   

MİNT RENGİ İLE FERAHLIĞA DAVET

Sıcak havalarda kendinize naneli bir kokteyl yapıp ferahlayabilirsiniz. Hatta nane rengi olan mint yeşilini tercih ederek evinizi de ferahlatabilirsiniz. Nane yeşili ya da nil yeşili olarak da bilinen bu renk, moda dünyasında “mint” olarak kullanılmaktadır. Her yaz sezonunun hit rengi olan mint yeşili dekorasyonda rahatlık etkisini güçlü kılıyor.

  

 

YAĞMUR ODANIZIN DUVARLARINA VURSUN

Doğanın bizlere sunduğu sınırsız renk tonları arasında yerini alan yağmur rengiyle evinizde soğuk bir atmosfer yaratabilir, duvarlarınıza nefes aldırabilirsiniz. Mavinin yağmur tonu verdiği psikolojik efekt ile serinletici ve rahatlatıcı bir etkiye sahiptir.  

   

 

AKUAMARİN RENGİYLE DİNGİNLİĞE HAZIR OLUN

Mavi berrak bir tona sahip olan ve deniz suyu anlamına gelen akuamarin rengiyle bu yaz evinize dingin bir hava katabilirsiniz.

 


LAVANTALAR, KOKUSUYLA DA RENGİYLE DE İÇİMİZİ AÇACAK

Yaz aylarında açan ve kokusuyla bizleri büyüleyen lavanta bitkisi, rengi ile oldukça rahatlatıcı ve serinlik verici etkiye sahiptir. Siz de evinizde farklı bir renk alternatifi arıyorsanız, lavantayı tercih edebilirsiniz.