Açık Tonlar Ferahlığı Beraberinde Getiriyor

Ev dekorasyonunda mobilyaların en güzel tamamlayıcılarıdır ev tekstil ürünleri. Bazen mobilyanın açıklarını kapatır, bazen şıklığına şıklık katar. Her halukarda bulunduğu ortamda her daim işe yarar. Perdeden halıya, yatak örtüsünden yastığa kadar aklınıza gelebilecek her türlü ev tekstil ürününde açık tonlara yönelin. Evinize olan etkisini siz de fark edeceksiniz.

Söz konusu ev dekorasyonu olduğunda tek bir açıdan bakmak mümkün değil. Kullanılan her bir objenin ne kadar farklı olursa olsun birbirini tamamlaması, belli bir ambiyansı yakalaması önemli. Bunun yanı sıra bütünlüğü sağladığı gibi kullanıldığı ortama da katkıda bulunması gerekir. Katkı konusunda en büyük görev açık tonlara düşüyor. 

Perde, halı, yatak örtüsü, nevresim, masa örtüsü, koltuk şalı, yastığı derken ev tekstil ürünlerini saymakla bitirmek mümkün değil. Küçük parçalar olsalar da kullanıldığı ortamda büyük etki bırakıyorlar. O yüzden seçiminde dikkat edilmesi gerekiyor. Kumaşı, kalınlığı bir yana dursun göze ilk çarpan kısmı rengi olduğu için en çok o konuda özen göstermek gerekiyor. Ev tekstil ürünlerinde genel olarak açık tonlara yer vermekte fayda var. 

Evinizde neden açık tonlarda ev tekstil ürünleri kullanmalısınız?

Dekorasyon işi zevkten zevke göre farklılık gösterse de hemen hemen her zevke, her modele uygun renkler mevcut. Bej gibi açık tonlar hemen hemen her renkle uyum sağlar. İşinizi riske atmak istemiyorsanız açık tonlara yönelmelisiniz.

Hijyen çok önemlidir. Ev tekstil ürünleri de sık sık temizlenmelidir. Özellikle nevresim, havlu ve pike gibi günlük kullanılan ürünleri düzenli olarak değiştirmelisiniz. Bu tür ürünlerde açık tonları kullanırsanız yıkama konusunda renk atma, solma ve renk karışımı gibi sorunlar yaşamazsınız.

Bej gibi açık renkler diğer renklere oranla daha hızlı kirlense de temizlemesi diğer renklere oranla çok daha kolaydır.


Görseldeki renk: 0001 Beyaz