Ahşabın Minimalizmle Buluşması!

Sandy Barrier Adası'ndaki ormanlık bir siteye yerleştirilmiş modern bir şaheser!

1965 yılında inşa edilmiş bu muhteşem ev, ABD’nin Long Island olarak adlandırılan ve New York’ta bulunan sayfiye bölgesinde yer alıyor.  2019 yılında bölgenin önde gelen mimarları tarafından renove edilen bu muhteşem ev, 135 metre kare olarak tasarlanmış.

Bu vahşi görünümlü eser, mimar Andrew Franz, iç mimar Peter Dunham, tasarımcı Jamie Bush ve peyzaj mimarı Tania Compton ile birlikte, yeni bir konukevi, havuz, dış merdiven, yeni zemin kaplaması ve dolaşım yolları içeren bir renovasyon planı ile yenilendi. 

Ekibin başı olarak "Hepimizin bu eve aşık olduğumu düşünüyorum." diyen mimar Franz, "Bu yüzden onun için sadece en iyisini istedik. Hepimiz bu ikon modernist binayı korumak istedik."

Tasarımcıların en büyük hedefi, eklemelerin orijinalden kopmadan açıkça ayırt edilmesini sağlamaktı. Yeni konukevi, hem eski ve yeni arasında hem de iç mekan ile dış mekan arasında yaşam alanının bir uzantısı olacak şekilde özenle tasarlandı. 

Ayrıca; evin geometrisi, sedir dış kaplamalar, jaluzi pencerelerindeki orijinal binaya referans veren özellikler, korundu. 

Projenin tamamında orijinal ile tutarlı kalmak için basit malzeme seçenekleri kullanıldı.
Orijinal evin dışı, tamamen yenilenen sedir kaplama ve bakır çatı kaplaması ile restore edildi.

Projede banyolar büyütüldü,  mutfak yeniden tasarlandı ve vintage bir şömine gibi tüm ısıtmayı iyileştirmek için küçük dokunuşlar dahil edildi. Arsanın vahşi ve doğal karakteri korunmaya çalışıldı. Bölgenin endemik bitkileri ve çamları yeniden ekildi ve bu yöntemle bölgedeki flora, fauna ve tozlaşmaya katkı sağlandı.

Sonuç ise, sınırlamaları fazlaca olan ama büyük bir değişim gösteren modernist bir ev oldu. Mimar Franz'ın perspektifinden mimari takım, orijinal evin mimari Gifford'un eserini "daha azıyla daha fazlasını yapmaya çalışarak" yeniledi.