Bahçenize Renk Verecek Kendin Yap Mobilya Fikirleri!

Bazılarımız rahatlamak ve temiz havayı içine çekmek için boş zamanlarını arka bahçede geçirmeyi çok sever. Ancak, bu keyfi artırmak için güzel dekore edilmiş bir bahçe kulağa çok daha hoş geliyor değil mi? Gerçekten de güzel mobilyaların bahçedeki ambiyansa büyük etkisi var. Bu güzellik için çok fazla harcama yapmak istemiyorsanız sizin için derlediğimiz kendin yap bahçe mobilya fikirlerine bayılacaksınız!

Endişelenmeyin bu fikirleri uygulamak hiç de zor olmayacak! 

1. Canlı Renklerle Ahşap Sehpalar

Arka bahçede atıl duran eski ahşap paletler, capcanlı bir renk seçimi ve kaliteli boya ile  fonksiyonel bir sehpaya dönüşebilir. 

 

2. Gözalıcı Alüminyum Sandalye

Eski alüminyum sandalyelerinizi hurdaya çıkarmak yerine yeni bir hayat kazandırabilirsiniz. Üstelik çok dinlendirici bir faaliyet olan iplik örme tekniği ile ruhunuzu dinlendirebilir ve sandalyenizi sanatsal bir görünüme kavuşturabilirsiniz.  

3. Mantar Tipli Oturaklar

Çocuklarınız ve misafirleriniz için eğlenceli ve farklı bir görünüme sahip bir mobilya fikri. Bir kütük ve eski tabure başlıklarından kolayca yapabilirsiniz. Tabi boyamanın bambaşka bir hava kattığını inkar etmemek lazım.

 

4. Eski Mobilyaya Yeni Görevler 

Dış mekan servis masası olarak kullandığınız eski bir mobilyanızı, canlı bir renge boyayarak tekrar hayata döndürebilir ve yan tarafa monteleyeceğiniz kancalarla bahçe aletlerinizi asabilirsiniz.  

 

5. Taşlardan Doğal Bir Masa

Dış mekan alanınız için yeni bir orta masa sipariş etmenize gerek yok, kendiniz de kolayca yapabilirsiniz. Masanın silindir tabanını dayanıklı bir metal saçtan yapabilir ve bu bölümü tellere sabitleyebilirsiniz. Deniz kenarı veya nehir kenarından topladığınız taşları orta bölüme doldurun ve üst tarafı temperli cam ile kapatın. 

 

6. Saksı Masa

Bazen sadece farklı bir bakış açısı yeterlidir. İki toprak saksıdan bu kadar farklı ve doğal bir sehpa yapabileceğiniz aklınıza gelmiş miydi?

 

  

7. Ahşap Yemek Masası

Çok fazla bütçe ayırmadan tıpkı bu ahşap yemek masası gibi verandaya bir odak noktası ekleyebilirsiniz. Eski baca parçalarını yemek masasının ayakları olarak kullanabilirsiniz.  Üst bölümdeki ahşabı marangoza kestirerek ve ardından ekstra tahta parçaları ile sabitleyerek tamamlayabilirsiniz. 

 

8. Kasalardan Tabureler

Eski kasalardan çok kullanışlı mobilyalar yapabilirsiniz. Bu örnekte olduğu gibi üstüne ahşap, hatta yastıklar ekleyerek konforu artırabilirsiniz. 

 

9. Varil Sandalye

Bu sandalyenin eski bir varilden yapıldığına inanır mısınız? Evet haklısınız biraz üst düzey bir kendin yap projesi ama bu sonuç için kesinlikle değer! Mavi boya ile bahçenize capcanlı bir hava gelecek!

 

 

10. Mangal Masa

Aileniz veya arkadaşlarınızın tüm gün bir araya gelip sıcak bir sohbet edebileceği bir yeriniz olsun istiyorsanız, bu bahçe masası mükemmel bir seçim olacak.

 

11. Mozaik Karo Masa

Bırakın yaratıcılığınız konuşsun! Bu masa, karolar ve yapıştırıcı tutkalla yapması kolay bir ürün ve sonuç olarak size harika bir görünüm sağlayacak.

 

12. Eski Lastiklerden Sehpa

Halihazırda kullanılmayan eski lastiklere boya ile bambaşka bir işlevin kapılarını açabilirsiniz. İki parça lastiği üst üste istifleyin, benzersiz bir sehpa stili vermek için özel bir cam tablası ile son dokunuşu yapın.

 

13. Küvet Kanepe

Eski küvetiniz artık güzel bir banyoya değil, bahçenizdeki konfora hizmet ediyor!

 

14. Sallanan Palet Yatak

Salıncak olmadan hiçbir bahçe asla tamam sayılmaz. Ancak bu mobilya salıncak kavramını başka bir boyuta taşıyor. Bu muhteşem parçayı canlı renklere sahip kumaş ve yastıklarla süsleyebilirsiniz.

 

15. Açık Büfe Dolabı

Bu fikir, misafirlerinizi şaşırtan ilham verici bir çalışma olacak. Hem fonksiyonel hem de canlı renkleriyle güzellik katan bir detay.. 

 

16. İplerle Lastik Sehpa

Şık bir dış mekan tasarımına sahip olmak için bir masa gibi pahalı mobilyalar satın almaya gerek yok. Tek yapmanız gereken kullanılmayan bazı şeyleri geri dönüştürmek.

 

17. Palet Koltuk Takımı

İstediğiniz kadar çok paleti istifleyin ve yumuşak yastıklarla konforlu bir alan yaratın.  

 

18. Palet Şezlonglar

Şezlonglar rahat bir alan sağlayan ve güneşten faydalanabileceğiniz mobilyalar olabilir. Daha fazla konfor için yumuşak minderler ekleyebilirsiniz.

  • Umarız bu fikirler yüksek bütçeli mobilyalar satın almanıza gerek olmadan tasarruf etmenize yardımcı olacak. Bahçeniz bu fikirleri uygulayınca, rengarenk ve keyifli bir havaya kavuşacak.