Bitkilerle Dolu Bir Ev İçin Keyifli Fikirler!


Banyonuzu Yeşilliklerle Donatın

Nemli ortamı çok seven bunca bitki varken bu fikir hiç de fena değil.  Tamam, banyonuz bu resimdeki kadar lüks olmayabilir ama yine de yeşilliklerin arasında, baloncukların içinde uzanmak oldukça rahatlatıcı olurdu. 

Mutfağınızdaki Lezzetli Otlar 

Taze otlar harikadır. Patateslerin üzerine serpilmiş minik taze soğan, taze bir nane yaprağı, fesleğenin baş döndürücü kokusu, ağzımız sulanmaya başladı bile!
Bu bitkilerin hepsini evinizin içinde de yetiştirebileceğinizi biliyordunuz değil mi? Hem görsel olarak harika, hem de çok lezzetli bir dekorasyon...

Yatak Başında Yeşil Bir Ortam

Bitkiler seperatör olarak da kullanılabilir. Yatağınızın başına, o bölmeyi özel bir alan kılmak için ekleyebilirsiniz. Genel kanının aksine bazı bitkiler geceleri oksijen verirler ve gürültüyü engellerler. 

Yemek Alanınızı Cangıla Dönüştürün

Saksı bitkileri ve raflardaki birçok bitkiyi bir arada kullanarak az bakım gerektiren yemyeşil ve karmakarışık bir ortam, beklenmedik şekilde harika bir görüntü yaratıyor. 
Kahvaltınızı veya akşam yemeğinizin atmosferi, bu mükemmel manzarada bambaşka.

Muhteşem Bir Görüntü İçin Eski Mobilyaları Kullanın

Eski bardaklardaki küçük bitkiler hem saksı hem de raf görevi gören bir mobilya, evinizin beklenmedik bir şekilde doğal bir havaya bürünmesini sağlayacak.  


Bitkinizle Aynı Tonda Bir Duvar

Alanınız darsa veya duvarlarınız çıplak görünüyorsa (veya her ikisi), bitkileri neden dikey yerleştirmiyorsunuz? Yaşayan bir duvar her zaman “wow!” etkisine sahiptir. Duvarı koyu mavi-yeşile boyayın ve seveceğiniz bir iddialı görünüm için kaliteli kumaşlarla kombinleyin.

Dikey Bahçe İle Renk Katın

Eğer sade bir tarz size göreyse, neden yeşilliği odak noktası olarak kullanmıyorsunuz?
Bu şık kapalı avlu, yeşilliklerle dolu iki büyük dikey panel ile zevkli bir dokunuş kazanıyor.  

Maksimum Etki İçin Bitkilerden Potbori

Farklı saksı bitkileri toplu halde her zaman ruhu canlandıran bir görüntüdür. Ayrıca, zamanınız olduğunda onlara sevgiyle bakmanın rahatlatıcı etkisinin tadını çıkarabilirsiniz.
Asılı tencerelerin ve arkasındaki tel çerçeveden geçen sevimli bitkilerin bu kompozisyona dahil edilmesi ise nefes kesici etkiyi tamamlıyor. 

Saksıların Renklerinden Oluşan Palet

Dokuları farklı ancak renkleri uyumlu saksıların yarattığı sofistike hava ve yeşilliğin getirdiği ferah dokunuş. İşte eviniz için aradığınız dekorasyon! Bu kombinasyon nötr tonlu, çağdaş odaya harika bir katkı oluyor.

Tavanı Unutmamalı

Bitkileri kullanırken tavanı es geçmek olmaz. Bu eğrelti otları ve arkadaki diğer bitkiler, odanın geri kalanının eklektik stiline katkıda bulunan, sade metal kirişlerden asılı muhteşem görünüyor.

Evinizin Güzellikleri İçin Doğal Bir Çerçeve 

Bitkiler kendi odak noktalarını oluşturabilir. Bu fotoğrafta şöminenin etrafındaki bitkiler, şöminenin dokusunu artırıcı bir etki yapmakla beraber tüm odayı renklendirici bir etki yapıyor.