Brezilya'dan, Doğallığı Aile Yadigarlarıyla Harmanlayan Bir Ev

Bu güzel ev Brezilya’nın Boa Vista kentinde bulunuyor. 798 metrekarelik bu geniş evin mimarı Studio MK27 isimli mimarlık ofisinden Maíra de Abreu, iç mimarı ise Bruno Carvalho. Ev 2019 yılında tamamlanmış. Ev sakinleri yaşamayı seven genç bir çift olarak belirtilmiş. Bu nedenle ev eğlence, yaşam, misafir odası alanları üzerine kurgulanmış. 

 Brezilya'dan, Doğallığı Aile Yadigarlarıyla Harmanlayan Bir Ev

   

Evin mimarisi ve iç dekorasyonunda geleneksel Brezilya tarzı ile modern yaklaşımların harmanlanması amaçlanmış. Tabi Brezilya tarzı denince akla yağmur ormanları geliyor. Evde de doğallığa vurguyu her adımda hissedebiliyorsunuz. Evin en önemli unsuru ahşap ağırlıklı içi mimarisi. Ahşap bu evi domine ediyor. Ahşabın hâkimiyetini kırmamak için evdeki mobilyalar minimalist ve sade tercih edilmiş. Cam Mobilyalar dikkat çekiyor.

  
 
Evin iç tasarımı, çiftin atalarından yadigar tüm projeye rehberlik eden modern sanat eserleri ve heykellerden oluşan bir koleksiyon bulundurduğu için duygusal hafızaya odaklanmış. Zamansız bir tasarım yakalayabilmek için, evin tüm masif ahşap doğramalarına eşlik eden açık tonlarda mobilyalar seçilmiş. Işık, bu evdeki en önemli unsurlardan biri. Tüm ev ışıktan beslenecek şekilde inşaa edilmiş. 

  
Mobilyarın malzeme seçimlerinde de tercih ahşabı bütünleyen doğal malzemelerden yana kullanılmış  ve açık tonlar ağırlıklı olarak göze çarpıyor. Evin ana mekanı olan salonun dışındaki yerler de açık tonlarda ve yine bol ışık alacak şekilde tasarlanarak konfor sağlamak hedeflenmiş. 

  

Yatak odalarında kullanılan açık pastel tonlar huzurlu bir ortam yaratıyor. Evde birçok misafir odası bulunuyor. Bu odalar da konforu ön planda tutan marine teması ile donatılmış.Tüm evde olduğu gibi, ara geçişler ve koridorlarda da doğallık ve modern çizgiler ön planda. Aile yadigarı sanatsal eserlere evin her köşesinde rastlayabiliyorsunuz.