Canlı Mercan Evinize Renk Katıyor

Doğuştan gelen iyimserlik ve mutluluk arayışı ihtiyacını simgeleyen canlı mercan rengi aynı zamanda cesaretlendirici bir özelliğe de sahip. Olumlu birçok düşüncenin merkezinde olan bu renk kullanıldığı ev dekorasyonunda da enerjisini beraberinde getiriyor. Evler canlı mercan rengiyle daha hoş bir hale bürünüyor.

Dekoratif Objelerle Stilinizi Belirleyin

İlgi çekici, sıcak, enerji dolu ve pozitif bir renk olan canlı mercan ilk olarak aksesuarlar için iyi bir alternatif olabilir. Tonsürton perdeler, eğlenceli ve figüratif hayvan formlu dekoratif objelerle stilinizi belirleyebilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra cam ve seramik gibi parlak yüzeylere sahip objeleri kullanmak isterseniz daha kaliteli ve dingin bir stil anlayışı yansıtabilirsiniz.

 

70’lere Dönün

Canlı mercan rengi vintage dekorasyonla güzel bir uyum sağlıyor. Nostaljiye merakınız varsa vintage dekorasyonlar ile mercan rengini bir arada kullanarak evinizde 70’lerin havasını estirebilirsiniz.

 

Nötr Renklere Yönelin

Mercan renginin tamamlayıcısı olan nötr renkleri bir arada kullanabilirsiniz. Uyum yaratmak için mercan ve nötr renkleri  mobilya ve aksesuarlar için tercih edecekseniz duvar rengi için mat renklere yönelebilirsiniz. Mercan rengi, pastel tonları ve neon renklerle hoş bir birliktelik kuruyor. Aksesuar ya da mobilya seçiminde bu etkileşimden faydalanabilirsiniz.

 

Mobilya ile Uyum Yakalayın

Somon renginde seçeceğiniz koltuklarınızı mercan rengi yastıklarla canlı bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Farklı bir alternatif olarak koltuk örtüleriniz ya da halı seçiminizde yeşil ve canlı mercanın uyumunu düşünebilirsiniz.

 

Duvarda Canlı Mercan Rengine Ne Dersiniz? 

Yaydığı enerji ile evlere renk getiren canlı mercan rengini yoğun bir şekilde kullanmak isterseniz duvarlar bunun için çok ideal. Duvarlarınızı canlı mercan rengine boyayıp dekorasyonunuzu hasır ve bambu malzemelerle hazırlanan mobilyalarla tamamlayabilirsiniz.

 


Görseldeki renk: 4435