Çocuk Odası Duvarları, Çocuğunuzun Hayalleriyle Renklensin!

Çocukların hayalleri uçsuz bucaksızdır. Kimi süper kahraman olup dünyayı kurtarmak ister kimi doktor olup insanları kurtarmak ister. Kimi de gökyüzündeki yıldızları merak edip Uzay’a gitmek ister… Hepsinin hayal ettikleri yerler, meslekler ve idealler çok farklı.
Çocuklar içlerinden geçenleri duvara yansıtarak hayallerine bir adım daha yaklaşabilirler. 


Gökkuşağı Çocukların Odasında

Çocuğunuz her sabah gökkuşağına bakarak güne başlayabilir. Toplam 6 farklı renk kombinasyonu ile mükemmel bir görünüme sahip gökkuşağı elde edebilirsiniz. Görseldeki gibi badana fırçasını eşit mesafelerle boyaya batırıp düz bir çizgi çekerek gökkuşağı elde edebilirsiniz. Çocuğunuzdan renkleri seçmesi konusunda ondan destek alabilirsiniz.  


İçindeki Sanatçıyı Dışarıya Çıkarmasına Yardımcı Olun


Çocuğunuzun odası için neden ondan destek almıyoruz ki? Kendi yaşam alanını, kendisinin şekillendirmesine izin verebilirsiniz. 1 adet fırça, birkaç renk boya ve tual gibi bembeyaz bir duvarla çocuğunuzla birlikte işe koyulabilirsiniz. Çocuğunuzu, renklerle serbest bırakabilir ve içindeki sanatçıyı dışarıya çıkarması için ona uygun bir ortam yaratabilirsiniz.


Çocuğunuzun El Emeği


Çocuğunuz ile teknik kurallara uyarak bir şeyler çizmek zorunda değil, minik elleriyle de büyük resimlere imza atabilir. Ellerini önce boyaya batırıp sonra da duvara baskı uygulayarak kendi elleriyle kendi odasının duvarlarını inanılmaz.

 


Serbest Tasarım Tekniği İle Özgünlüklerini Dışa Vuracaklar


Çocukların hayal dünyaları, biz büyüklere göre çok daha geniştir. Hayallerini ya da duygularını resim yaparak açığa çıkarabilirler ve kendilerini ifade etmek için yeni bir yol bulabilirler. Belirli bir formu olan simge ve semboller yerine, içinden geldiği gibi bir şeyler çizmesini de sağlayabilirsiniz. 

 

 
Farklı Renk ve Çizgilerle Renkli Bir Çocuk Odası

Kendi çizimleriyle renklendirdiği bir odada yaşamak çocuğunuzu mutlu etmeye yetebilir. Uzun ve ince bir forma sahip şekilleri farklı renklerle duvara geçirebilirsiniz.
Çizgilerin düz olması için de kâğıt bantlardan destek alabilirsiniz.

 

Çocuğunuzun Resimdefterindekiler Duvara Yansısın

Çocuğunuzun resim defterinde yer alan bir resmin aynısını veya bir benzerini duvara çizdirebilirsiniz. Bu sayede çocuğunuz içindeki sanatçıyı dışarıya çıkarmaya fırsat bulabilir.