Damgasını Vuran Renk: Greenery

Tazeleyici, canlandırıcı ve yepyeni başlangıçların simgesi…Huzurun rengi olarak tanımlanan yeşil bu yıl her yerde. Greenery rengi ev dekorasyonundan, modaya kadar her alanda karşınıza çıkacak. Evinizin bir köşesinde, bahçenizin kenarında ya da gardırobun en gözde çekmecesinde size göz kırpacak.

Evler Renklenecek

Değişime evinizden başlamayı planlıyorsanız duvarlarınızı yeşilin farklı tonlarından birini seçerek boyayabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta; seçmiş olduğunuz tonun mobilyalarınız ile uyumlu olması. Duvarların hepsini aynı renkte boyayabileceğiniz gibi karşılıklı iki duvarı ya da yan yana iki duvarı farklı tonlarda boyayabilirsiniz. Duvar değil de değişim hakkınızı mobilyadan yana kullanacaksanız tercihinizi koltuktan yana yapabilirsiniz. Yeşil bir döşeme ile yenilenen koltuğunuz evinizin havasını değiştirecek. Küçük detayların büyük etkiler yarattığını da unutmamak gerekir. Perde, masa örtüsü, yastık kılıfı gibi ev tekstil ürünlerinde de yeşili tercih edebilirsiniz.

Yeşilin en doğal hali kuşkusuz ki çiçekler. Balkonunuzda, evinizin uygun bir köşesinde yer verdiğiniz çiçeklerle en doğal aksesuarları yaratabilirsiniz. Uyumlu bir renk olan yeşili; beyaz, siyah, sarı gibi renklerle de kombinleyebilirsiniz.

Neden Yeşil?

Yeşillik, doğanın tarafsızlığıdır. Modern yaşamın getirilerine batan insanlar ne denli çoksa, doğal dünyanın güzelliklerine ulaşmak isteyen ve buna doğuştan özlem duyan insanlar da o kadar çoğalıyor. Bu değişim, kentsel planlama, mimari, yaşam tarzı ve tasarım seçenekleriyle günlük hayata “Yeşil”in çoğalmasıyla yansıyor.