Duvar Dekorasyonları İle Evinize Samimiyeti Getirin

Duvar dekorasyonları, ev dekorasyonunun en önemli parçalarından biridir ve evinizin kişiselleşmesine büyük katkı sağlar. Güzel duvar dekorasyon fikirleri, evinizin daha samimi ve size ait görünmesine en büyük yardımcıdır.
  

Sade tablolarla kolay çözümler

Duvar dekoru denince ilk akla gelenin tablolar olması boşuna değil. Hemen hemen her ortama ve renge uyum sağlayabilen bu eserler, boş duvarlar için oldukça uygun bir tercihtir.  Siz de mekanınıza yakışan bu kolay ve uygun maliyetli çözümü deneyebilirsiniz. 

 

 

   

Fotoğraflarla dolu bir duvar

Günümüzde bilgisayar ve akıllı telefonlarımızda yüzlerce hatta binlerce fotoğrafımız var. Bunların arasından en iyilerini kaliteli renkli baskılar yaptırıp, güzel çerçevelerle bir fotoğraf duvarı oluşturmaya ne dersiniz? Böylece en sevdiklerinizi ve en güzel anılarınızı ölümsüzleştirebilir, ayrıca duvarınıza da eşsiz bir görünüm kazandırabilirsiniz. Çerçeveleri tekdüze seçmek zorunda değilsiniz, farklı tarzlarda ve renklerde çerçeveler de oldukça hoş görünebilir. 
 

 

İşlevsel düşünmek

Bazı duvar dekorasyonları hem çok hoş görünür hem de işlevseldir. Buna en güzel iki örnek olarak aynaları ve saatleri verebiliriz. 
İşlevsel duvar dekorunun diğer örnekleri arasında dekoratif portmantolar, ilan tahtaları, duvara monte televizyonlar ve aydınlatma öğelerini de sayabiliriz. 

 

 

Heykeller ve objeler

Duvarınızdaki üç boyutlu bir obje veya sanat eseri dikkatleri toplayabilir ve kolayca bir odanın odak noktası olabilir.
 

 

Makrome 

Duvarlarda makrome dekorasyon objelerine yer vermek, evinize 70’lerin eklektik ve doğal havasını getirebilir.

 

 

Duvar Tekstil ve Halıları

Duvar halıları duvar süslemelerinin iddialı yöntemlerinden biridir. Kulağa eski bir yöntem gibi gelse de, modern veya klasik bir duvar tekstilinin evinize katacağı sıcaklık tartışmasızdır. 

 

Dolu Dolu Raflar

Kitaplardan CD'lere, mumlara ve süs eşyalarına kadar bir dizi öğeyi saklamak ve sergilemek için rafları kullanabilirsiniz. Raflar, evinizin dekoruna uyacak şekilde çeşitli stillerde olabilir. Ayrıca, duvarlarınıza birden fazla raf asarsanız, bunları dikey olarak hizalayabilir veya biraz yaratıcılık katmak için farklı şekillerde yerleştirebilirsiniz.

 

BİRAZ DA KLASİKLERİN DIŞINA ÇIKALIM

Klasik fikirlerin dışına çıkarak farklı bir duvar dekorasyonu arayanlara da aşağıdaki fikirler güzel bir öneri olabilir. 

 


 Şapkalar ve kuru kozalaklarla doğal bir esinti 

 

 
Soyut bir mural

 

 
Sepetlerle rüstik bir yaklaşım

 

 
Yeşil Doğal Bir Duvar
 

Baskı boya ile tasarım