Eski Mobilyaları Geri Değil İleri Dönüştürün!

Eskilere Mükemmel Fikirler!

Eviniz için yeni parçalar arıyorsanız, eskici dükkanları veya başkalarının istemediği eski mobilyalar aklınıza gelmez. Ama biz farklı düşünüyoruz! Bakın bu mobilyalar ufak ve zevkli dokunuşlarla nasıl geri dönüşümün yarı yolundan çevrilip, ileri doğru dönüşüyor!

   

İşte iki fikir bir arada. İster ayrı ayrı, ister bir arada uygulayın! Boyanın dönüştürücü dokunuşu ile bu dolap zevkli ve bambaşka bir çehreye bürünüyor. Eğlenceli ve feminen bir görünüm için pembe aksesuarları seçebilirsiniz. Geleneksel mavi boya ise evinizde deniz havasını estiriyor. 

 

  

Kimsenin oturmak istemeyeceği bu koltuk, siyah boya ile yenilenirken, farklı bir döşeme seçimi ile de her ortama zevk katan bir mobilya oldu. İster soldaki gibi sade, isterseniz sağdaki gibi iddialı bir ortamda kullanabilirsiniz. 

 

Normalde çöpe atacağınız bir pencerenin evinizin en ilginç parçası olabileceğini düşünür müydünüz? Orijinal ahşabı ortaya çıkarana kadar zımparalayın. Fazla tozu silin ve camları temizleyin, ardından siyah kara tahta boyası ile boyayın.  Sevimli mesajlarla süslemeden önce, ekstra kullanım için askıları takabilirsiniz. 

   

Şirin bir büfe oluşturmak için bu panjurları kullanmak dahiyane bir fikir! Alt ve üst bölüm için kullanılan tahtalar yeni olsa da geri kalan bölümler eskilerden. Üstelik çok yerinde bir renk seçimi ile harika görünüyor! 

  Beyaz boya ve çiçekli bir kumaş, bu bekleme koltuğuna neşeli bir güncelleme yaptı.

 

    
İki merdiven, bir tahta çubuk ve iki ahşap kalas. Bu birleşimden sevimli bir mobilya olabileceğini düşünür müydünüz? Ama sonuç ortada ve çok keyifli! Giysileriniz ve aksesuarlarınız elinizin altındaki bu çok güzel görünecek. Uzun çizmelere yer açmak için en alt rafı öne diğerini ise arkaya yerleştirme detayını atlamayın. 


Bu paletleri herkes atar değil mi? Siz atmayın! Boyayın ve metal tekerleklerle çok güzel bir bahçe sehpası yapın! 

  

Eski görünümlü şifonyer için renk sıçramasına hazır olun! Çekmeceleri bir renk akışıyla boyayın. Biz pembe seçtik siz farklı bir renk seçebilirsiniz. Hatasız renk uyumu için aynı rengin tonlarını açarak kullanabilirsiniz. 

  

Eski bir portmantonun renklerin gücüyle nasıl hayat bulduğuna bakar mısınız? Sizce de harika değil mi? Bu dolap büyük bir ihtimalle bir okulda dolap işlevi görüyordu. Yeni görevi ise çok daha keyifli. 

  

Yeni haftasonu projeniz için hazır mısınız?  Bu eski pencerenin kusurlarını zımparalayın ve çerçeveye yeni bir renk vererek boyayın. Birkaç dekoratif ayrıntı ve anahtar kancaları ile tamamlanan kendin yap projeniz evinizin yeni şirin aksesuarı olacak.

Antika galvaniz küvet (yeni de olabilir) evinizin maskotunun yeni sevimli ve şık yuvası. 
Üst bölüm için de geri kazanılmış ahşap kullabilirsiniz. 


  

Bu proje, elektrikli alet gerektirmiyor! Doğru konfigürasyonu bulana kadar kasaları üst üste dizin ve ardından, kasaların kenarlarını klipslerle sabitleyin. İşte dekoratif mobilyanız hazır!