Eskiyen Çekmeceleriniz Bu Kulp Fikirleriyle Hayata Dönüyor!

Dekorasyon söz konusu olduğunda güzellik ayrıntılarda gizlidir. Aynen çekmece kulplarında olduğu gibi! Kulpları çekmecelerin mücevherleri olarak düşünebilirsiniz. Etkileyici detaylar bütünü muhteşem gösterir. 

Görüntüsünden sıkıldığınız çekmecelere ve dolaplara hak ettiği makyajı yapmaya hazır mısınız? Bu kolay kendin yap örnekleri, size mobilyanızı sıradanlıktan kurtarmak için olağanüstü fikirler verecek. 


  
Mermer Görünümlü Kulplar

Mermer, tezgahlardan bardak altlıklarına kadar revaçta bir trend. Klasik görünümlü bu ahşap şifonyer, ahşap kulpları polimer kil ile kaplayarak yepyeni bir görünüme kavuştu.  Detaylar için: Mandi Johnson – A Beautiful Mess


Pirinç Görünümlü Bir Fikir

Alanınız küçükse siz de bu fikri deneyebilirsiniz.  Bu karyolanın altında kazak, kot pantolon ve çarşafları saklamak dört büyük çekmece vardı ancak oldukça sadeydi. Pirinç rengine boyanarak eklenen kulplar şık bir görünüm kazandırdı. 

   
Ortaçağ Esintisi

Yine oldukça sıradan bir ahşap komodin, basit bir dokunuşla kişilik kazanıyor. Bu kendin yap kulp altın sprey boya ve bir şablon yardımı ile yapılmış. 


Küresel Etki

Evinize gezgin bir hava katmak ister misiniz? Bu huş ağacı şifonyer de bitmemiş bir ürün olarak satın alındı. Ardından eskitme olarak boyandı, üzerine eski bir harita yapıştırıldı ve deri kulplar eklendi. Böylece benzersiz bir parçaya dönüştü. 

 
Altıgen Kapı Tokmaklarından Kulplar

Biraz farklı düşünürseniz her işin kulpunu bulursunuz. Aynen kapı tokmağından çekmece kulpuna dönüşen ve ortama retro cazibesi getiren bu fikir gibi! 


  
Kendin Yap Bakır ve Çimentodan Kulplar 

Bu dolaba ve kapaklara stil katan bu kulplar bakır ve çimentodan yapılmış. Çimento kalıplara dökülerek şekil almış ve bakır rengi boya ile son dokunuş eklenmiş. Doğal malzemenin üzerine tam bir endüstriyel şıklık! 

   
Süslü Düğmeler

Boya ve güzel aksesuarlar herhangi bir dekorasyonu olağanüstü bir seviyeye taşıyabilir. İşte size kanıtı!  Bu TV konsolu rustik kırmızı boya ve kabartmalı seramik kulplar ile antika bir havaya bürünüyor ve mekana kalite katıyor. 


Kurdeleden Çekmece Kulpları

Çocuğunuzun odası biraz renk istiyorsa ve siz de bütçenizi zorlamak istemiyorsanız kurdeleler yardımınıza koşuyor. 

 
Elegant Dokunuş

Bu önerimizde kulplara biraz köşebent ekliyoruz ve bu şifonyeri tekdüzelikten kurtarıyoruz. Altın yaldız sprey boya bu mobilya cazibede çıtayı yükseltiyor.


Derinin Çekiciliği 

Beyaz bir şifonyer boş bir sayfadır. Ona kolay ve rafine bir dokunuşla odanıza şıklık gelir.Bu kendin yap deri kulplar ile artık çekmeceleri çekmek hem kolay hem de dekorasyon çok çekici!