Evinizin Şıklığını Artıracak Renkler...

Yatak odası dekorasyonu söz konusu olduğunda, vermeniz gereken ilk kararlardan biri renk temasıdır. İster nötr tonlarda ister biraz daha cesur renklerde olsun, doğru renk teması size huzur ve rahatlık sunar. Uyumlu bir renk teması elde etmek için boya rengi ile birlikte yatak takımları ve mobilyalar gibi diğer dekorasyon unsurlarını da dikkate almalısınız. 

Yatak odanıza biraz renk getirmeye hazırsanız, işte size ilham verecek renk temaları!


Pembe ve Sakin Yeşil

Doğru yapıldığında, pembe ve yeşil, sonsuz bir his verebilir. Renk temasının çocuksu durmaması için sakin yeşil tonlarını (adaçayı veya zeytin gibi) ve nadir pembeleri (allık veya gül gibi) tercih edebilirsiniz. 

Yanık Turuncu ve Nötrler

Yatak odasında turuncu kullanmayı hiç düşünmediyseniz,  bu tasarım fikrinizi değiştirebilir. Kahverengi alt tonlu sade bir yanık turuncu, beyaz veya ten rengi gibi nötr tonlarla güzel bir birliktelik yapar. Turuncudaki kahverengi tonlarla en iyi uyum için sıcak bir nötr seçmelisiniz.


Yeşil ve Beyaz

Yeşil, sakinleştirici bir yatak odası için mükemmel olan bir renktir, özellikle de bembeyaz ile eşleştirildiğinde. Bu avcı yeşili yatak odası, yeşil ve beyaz renk düzeni için mükemmel bir ilham kaynağı. Özellikle vintage veya sakin yatak odası temaları için harika bir seçim.


Pembe, Turuncu ve Beyaz

Keyifli ve ruhunuza iyi gelen bir renk teması arıyorsanız, bu odadaki gibi pembe, turuncu ve beyazı eşleştirmeye ne dersiniz? Pembe ve turuncu renk çarkında birbirine yakındır. Ancak beyaz eklediğinizde, iki canlı tonu ayırır ve ortamı ferahlatırsınız. 


Şeftali ve Ten Renkleri

Şeftali incelikli bir renk tonudur. Ten rengi tonlarla eşleştirdiğinizde, odak noktası olur ve daha parlak ve canlı bir his verir. Bu yatak odası yatıştırıcı ama neşeli. Şeftali tonlarındaki duvarlar ezici hissetmeden yeterince renk katıyor.


Bordo ve Altın

Biraz göz alıcı bir renk kombinasyonu için, altın vurguların olduğu derin bordo rengi kullanabilirsiniz. Bordo, koyu bir renktir ve vurgularda iyi sonuç verir: Örneğin bir kilim veya bir nevresim takımı. Altın ise bu koyuluğu dengeler ve elegans katar. 


Lacivert ve Beyaz

Lacivert ve canlı beyaz her zaman klasik bir eşleşmedir ve bu yatak odası da bunun kanıtı. Lacivert her odaya derinlik katar ve kontrast oluşturan parlak beyazla eşleştirildiğinde şık bir his verir. Bu kombinasyon, bir sahil temasına çok uygundur.

Yeşil, Beyaz ve Gri

Yeşil, beyaz ve gri, hoş ve dengeli bir renk şeması oluşturur. Sade, minimalist bir his verir. Yumuşak, mavi-griler ve soluk yeşiller, alana klasik bir his veriyor ve krem beyaz duvarlar, soğuk renklerin hakim olmasını engelliyor.


Beyaz ve Ahşap

Sade beyaz duvarlar ve doğal ahşap desenli yataklar bu odaya bir İskandinav havası estirir. Ahşap, beyazın çok sert ve soğuk hissettirmesini önler. Açık ahşap tonu, alanı aydınlık ve havadar tutmak için birebirdir.

Siyah ve gri

Yağmurlu ve kasvetli havaları sevenler için mükemmel bir renk teması! Siyah boya, bir yatak odasında cesur renk seçimlerinden biridir. Ancak griler ve beyazlar gibi daha açık tonlarla eşleştirildiğinde, oda dengeye kavuşuyor.

Ten rengi ve beyaz

Dinamik bir nötr görünüm arıyorsanız, ten rengi ve beyaz renk teması tam size göre!  Tamamen beyaz bir yatak odası yerine böyle bir seçenekle ilerleyebilirsiniz. Çoklu nötr tonlar, sadeliği korurken odanıza derinlik verir. 

Zeytin, Beyaz ve Hardal

Bu renkler vintage zarafete sahip yatak odaları için mükemmel ve benzersiz bir kombinasyon. Zeytin, modaya uygun olduğu kadar sakinleştirici hissettiren hafif, rahat bir renktir. Hardal gibi daha cesur bir renkle eşleştirildiğinde, rahatlatıcı ama zengin bir renk teması yaratırsınız.


Mor, Mercan ve Gri

Mor ve mercan, bir yatak odasında kullanmak için çok güçlü renkler olabilir. Ancak baskın bir nötr gri ile eşleştirildiğinde, bunaltıcı hissetmeden biraz zenginlik ve mükemmel mücevher tonu katar. Ayrıca, doğal ahşap tonlarıyla harika görünüyorlar.

Pembe ve Altın

Yumuşak bir pembe kendi başına çok çocuksu gelebilir. Ancak zengin bir altınla eşleştirildiğinde, sofistike bir yatak odası renk düzeni elde edersiniz. 


Mavi ve Gri

Sakinleştirici, spa benzeri bir yatak odası için sessiz gri ve mavi renk düzenini tercih edebilirsiniz. Oldukça benzer tonlar seçmek, her şeyin uyum sağlamasına yardımcı olur ve bu da gözleri yatıştırır. Ve biraz doğal yeşillik getirmek, bu vahayı tamamlamanın mükemmel bir yolu.

Sarı ve Turkuaz

Son derece neşeli bir yatak odası yaratmak istiyorsanız sarı ve turkuazı değerlendirin. Bu renkler ışıltılı ve parlaktır, kapalı havalarda bile sahil evi hissi verir. Bu renkleri temiz bir beyazla birleştirin, böylece ortamı ferahlatın.


Kırmızı ve Gri

Bayrak kırmızısı dinlendirici bir ortam istendiğinde ilk akla gelen renk değildir, ancak sıcak bir gri ve diğer nötrlerle karıştırılan canlı kırmızı vurgular, oldukça şıktır. Bu renk şeması özellikle çağdaş tasarımlarda iyi sonuç verir.

Kızıl ve Yeşil

Parlak kırmızı ve yeşil, muhtemelen yılbaşını hatırlatır ama koyu kızıl ve zengin orman yeşili mücevher tonları, gösterişli bir renk teması oluşturur. Altın vurgular, bu ikili ile mükemmel bir şekilde çalışarak şıklığa şıklık katar.