Farklı Boyama Teknikleri ile Çılgın Tasarımlar!

 

Strie (Şerit) Tekniği

 Fransızca çizgi anlamına gelen Strie tekniği sayesinde duvarlarınıza doğal bir keten deseni vermeniz mümkün. Özellikle doğal tasarımları tercih edenler için bu boyama desenleri çok çekici gelecektir. Strie tekniğinde, duvarınızı alt bir katman oluşturmak için istediğiniz renge boyamakla işe başlıyorsunuz. Ardından, üst katman rengi sırlı boyayı belirli bölgelere sürüp, kuru bir fırça yardımı ile çizgiler oluşturuyorsunuz. Çizgileri oluştururken yatay, dikey veya her iki yönde de oluşturabilirsiniz. Doğal bir görünüm için çizgilerin üst üste gelmemesine dikkat edebilirsiniz. 


Şablonlarla Boyama

Bu yöntem kendin yap projelerini sevenler için birebir! Şablonları kullanarak duvarlarınızı boyamak, usta yardımı olmadan yapabileceğiniz basit bir yöntemdir. Beğeninize uygun bir şablonu sipariş ederek işe başlayabilirsiniz. 

    

Bantlar Yardıma Koşuyor

Kâğıt bantlar sayesinde duvarlarınızda geometrik şekiller oluşturarak modern bir görünüm yakalayabilirsiniz. Bu yöntemle ister canlı renklere sahip şekiller, isterseniz çok şık görünümlü desenler elde edebilirsiniz. Öncelikle alt taban rengini şekillerin çizgilerinin olmasını istediğiniz bir renge boyayın. Burada açık bir ton tercih edebilirsiniz. Ardından, istediğiniz şekilleri oluşturacak biçimde bantlarınızı yapıştırın. Koyu rengi boyayıp boya kuruduktan sonra bantları sökün ve işte karşınızda muhteşem bir duvar!

   
  
Yıkama Tekniği ile Sanatsal Yaklaşım

Bu boyama tekniği ile yaşam alanlarınıza derinlik ve doku kazandırabilirsiniz.  Yıkama tekniği ile boyama, yumuşak ve sıcak bir dokunuşla duvarlarınıza iki birbirine benzemeyen renk tonu ile farklı bir görünüm verir.  Estetik olmasının yanında b tekniği uygulaması oldukça kolay ve uygun maliyetlidir. Yıkama tekniği basitçe, bir astar üzerine farklı iki renk tonunu uygulanması ve kuru bir fırça yardımıyla karıştırılması olarak özetlenebilir. 

 

    
Süngerleme Tekniği

Süngerleme, yaratıcılığa geniş olanak açan bir boyama tekniğidir. Basitçe söylemek gerekirse, bu teknik, düz renkli bir duvara dinamik dokular ve görsel dokunuş eklemek için basit bir sünger kullanımını içerir. Bu tekniğin uygulanması çok kolaydır ve özel boyama becerisi veya uzmanlığı gerektirmez, ayrıca bu boyama stili hızlı ve kolaydır. Zemin için seçeceğiniz boya üzerine bir veya birden fazla rengi, sünger yardımı ile uygulayabilirsiniz. 

 

    
Bez Tekniği 

Bez boyama, uygulandığı her alanda görsel ilgi uyandıran yumuşak, dokulu bir etki yaratır. Bu boyama tekniği, benzersiz bir derinlik ve doku eklemek için ıslak boyalı duvarları yukarı ve aşağı bez ile yuvarlayarak uygulanır. Bu tür boyama stili, odanın boyutlarını büyütmeye ve biraz daha az sıkışık hissettirmeye yardımcı olur. 

 

  
Ombre (Soldurma) Tekniği

Ombre boyama stiline sahip bir duvarda bir renk yavaşça diğer bir renge dönüşerek oldukça estetik bir görünüm yaratır. Basitçe söylemek gerekirse, Ombre bir solma etkisi yaratır. Genellikle, koyu veya zengin bir renk tonu, duvar boyunca bir yandan diğer yana veya yukarıdan aşağıya yavaş yavaş kaybolur. Bu ilginç efekt sadece 2 ana renk tonu gerektirir, yani ana/orijinal renginiz + beyaz.