İyi Bir Feng Shui İçin Sarı Tonları

Sarı, yükselen güneş gibi herhangi bir odayı uyandırır. Feng Shui’de güneş ışığının rengi, neşeli, canlandırıcı sarı renkler, ev ve ofisleri aydınlatırken rahatlatıcı bir hissiyat da yaratır.

Sıcak ayçiçeği sarıdan soğuk sarı tonlara kadar, ofisinizi ya da evinizi dekore ederken seçebileceğiniz çok fazla Feng Shui renk seçeneği vardır. Bu, özellikle güneş ışığının fazla olmadığı bir bölgede yaşıyorsanız önemlidir, bu nedenle ev dekorunuza en azından biraz sarı renk eklemelisiniz.

Sarı tonları aşağıdaki mekanlar için mükemmel bir Feng Shui seçimdir:

  • Çocuk odası
  • Mutfak
  • Oturma odası
  • Stüdyo veya ev ofis

Sarı ile İlişkili Feng Shui Öğeleri

Sarı, tutkuyu ve enerjiyi tanımlayan Feng Sui’nin “Ateş” öğesinin bir parçasıdır. Başarıyı destekleyen, görev ve sorumluluğu arttırmayı sağlayan bir renk olmasından dolayı sarı tonları, çalışma alanlarına, ofis ve eğitim kurumlarına en uygun renk tonlarıdır.

Birçok yönden, sarı kullanımı, her ikisi de ateş Feng Shui öğesinin yumuşak bir ifadesi olduğu için, turuncunun Feng Shui kullanımıyla aynıdır. Sarı, ateş Feng Shui elementinin enerjisini kırmızı ve mordan daha yumuşak bir şekilde taşır.

Hafif güneş ışığına sahip soğuk ve karanlık bir mekan, ışık eksikliğini telafi etmek ve güneşin yumuşak sıcaklığını yansıtmak için sarı temelli bir Feng Shui temasına göre dekore edilmelidir. Aynı zamanda ışık kullanımında da sarı ve tonları tercih edilmeli, yine oda aydınlatmasında büyük pencereler tercih edilerek doğal güneş ışığından bolca faydananılmalıdır. Sarı tonlar kullanıldığı alana sıcak ve aydınlık bir enerji yayar.

Renk araştırmacıları, sarı rengin benlik saygısını arttırdığına ve kişinin refah ve sağlığının genel seviyelerini güçlendirdiğine inanmaktadır. Feng Shui’ye göre tanrısallığın ve olgunluğun rengidir; altını, buğday başağını ve güneş ışığını temsil eder. Bu renk tonları mekanlarda doğru yerlerde ve uygun dozlarda kullanıldığında içinde yaşayanlara azim, bereket, algı yeteneğinde güçlenme, canlılık, güven, sıcaklık ve iyimserlik getirir. 

Feng Shui için evinizin şu bölgelerinde sarı rengi kullanmalısınız: 

  • Doğu (Sağlık ve Aile)
  • Güneydoğu (Para ve Bolluk)
  • Batı (Çocuklar ve Yaratıcılık)
  • Kuzeybatı (Yardımcı İnsanlar ve Nimetler)

Görseldeki renk: 0001 Beyaz