Kış Aylarına Ferahlık Katan Detay: Beyaz

Ev dekorasyonunda en özel renklerden biridir beyaz. Nötr bir renk olduğu için ayırt etmeksizin her ortamda gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Gerek duvar rengi, gerek aksesuar olarak istenilen alanda yer verilebilir. Kış aylarında mevsim gereği kapalı olan hava, eve giren gün ışığının da oranını azaltıyor. Böyle ortamlarda kullanılan beyaz renk ortama ferahlık ve derinlik katıyor. 

Aksesuarlara Yönelin

Duvarın rengini ve mobilyaları değiştirmek gibi bir seçeneğiniz yoksa aksesuarlara yönelerek küçük değişikliklerde bulunabilirsiniz. Evin en çok kullanılan, göze en çok çarpan yerlerinde beyaz aksesuarlara yer verebilirsiniz. Farklı şekillerdeki objeleri bir araya getirerek farkındalık yaratabilirsiniz. Koyu renkli koltukları, beyaz yastıklarla klasik bir görünümden kurtarmanız mümkün. Salonunuzun ortasında yer alan orta sehpanın üzerini beyaz bir vazo, seramik bir çay fincanı, beyaz bir şamdan ya da iri beyaz mumlarla süsleyebilirsiniz. Ayrıca kullanacağınız beyaz renkteki perdeler ile ortamda ferah bir görüntü oluşturabilirsiniz.

 

Beyaza Yakın Tercihlere Göz Atın 

Evin her yerinde beyaz renk kullanabileceğiniz gibi fildişi, krem, kemik, bej gibi beyaza yakın diğer tonları da farklı aksesuarlarda alternatif olarak düşünebilirsiniz. Bu renklerin her biri ayrı ayrı kullanılabileceği gibi bir arada da hoş bir kombin yaratabilir.

 


Görseldeki renk: 0001 Beyaz