Maviler, Yeşiller ve Morlarla 30 Huzur Veren Fikir...

Rahatlatan renk temaları ile evinizde huzura kavuşun... 

Bir mekandaki renk seçimi, ruh haliniz üzerinde önemli bir etki bırakır. Mavi, yeşil ve mor tonları serinleten ve huzur veren tonlar olarak bilinir. 
Genelde yanlış bir kanı olarak bu renklerin eve sıcaklık vermedikleri düşünülür ve ev dekorasyonundan dışlanır. Ama bir daha düşünmenizi öneririz çünkü mavi, yeşil ve mor, diğer renkler kadar davetkar olabilir, sadece nasıl kullandığınıza bağlıdır. 

DYO’nun “Yuvanızdaki Duygular” koleksiyonunda da bu renklerin en güzel tonlarına rastlayabilirsiniz. Umutla Bakanlar paletinde “6110 Yeşim Taşı”, Mutlu Hayatlar paletinde “0374 Misket” yeşilin en huzur veren tonlarını size sunar. Yepyeni Yarınlar paletindeki “6363 Adriyatik” ve Huzurlu Günler paletindeki “6280 Toz Mavi” ise mavinin rahatlatıcı etkilerini evinize getirir. Yuvanızdaki Duygular Koleksiyonu’ndan diğer renkleri de yazımızda örneklerde bulabilirsiniz. 

Haydi, mavi, yeşil ve morun ev dekorundaki en güzel örneklerini keşfetmeye!


Serinletici, Rahat Mekanlar

Mavinin derin tonları, dinlenme alanları için harikadır. Dyo’nun Yuvanızdaki Duygular Koleksiyonu’ndan Yepyeni Yarınlar paletindeki “6363 Adriyatik” ile siz de bu rengi evinize getirebilirsiniz. 

Mavinin Gücünü Kucaklayın

Mavi mutfaklar, favori bir dekor trendi olarak karşımıza çıkıyor. 


Asil Mor’un Getirdikleri 

Mor, yeşil ve pembenin parlak tonları bu geleneksel görünümlü oturma odasına canlı bir dokunuş katıyor.


Elegant Dokunuş

 Bu oturma odasına mor duvar ve kanepe elegant bir hava katıyor. Duvardaki açık mavi rengi beğendiyseniz Dyo’nun Yuvanızdaki Duygular Koleksiyonu’ndan Huzurlu Günler paletindeki “0447 Salda Kumu” ile siz de bu rengi evinize getirebilirsiniz. 

Denizden Gelen Esin

Beyazın gücünü ortaya çıkarmak için bu mutfağa deniz kızlarından esinlenen mavi dokunuşlar eklemek yeterli oldu. 


Farklı Tonları Birlikte Kullanın

Maviyi kullanan iki tonlu duvarlar, bu siyah mutfağa sihirli çekiciliği veren dokunuş oluyor. Siz de bu tarzı sevdiyseniz, Dyo’nun Yuvanızdaki Duygular Koleksiyonu’ndan Huzurlu Günler paletindeki “6280 Toz Mavi” ve Umutla Bakanlar paletindeki “6269 Deniz Atı” ile bu tarzı evinize getirebilirsiniz. 


Havalı Renk Şemaları

Buradaki boya çalışması, sıcak tonlar olan sarı tonlarını iki standart soğuk renkle birleştiriyor. 


Yaygın Olmayan Tonları Denemekten Korkmayın

Bu havalı duvar rengi, sıcak mobilyalar için zemin hazırlıyor. Serin duvarları koyu renk ahşap ve sıcak vintage tarzı mobilyalarla siz de eşleştirebilirsiniz. 


Sahilden Gelen Yeşim

Duvardaki okyanus esintisi sizi de aydınlatmıyor mu? Dyo’nun Yuvanızdaki Duygular Koleksiyonu’ndan Umutla Bakanlar paletindeki “6110 Yeşim Taşı” ile siz de bu rengi evinize getirebilirsiniz. 


Gök Mavisi Duvarlarla Aydınlatın

Açık mavi renkte boyanmış duvarlar, bu oturma odasına havadar bir his veriyor. Kanepenin üzerindeki dekoratif yastıklar ve sehpanın üzerindeki çizgiler duvar rengini yansıtıyor.

Renk Patlamaları

Bu oturma odasında yeşil, mor ve mavi tonlarında muhteşem mücevher tonları ile bir araya geliyor. Soğuk tonların hepsi tek bir alanda nadiren kullanılır ama işte size harika bir örnek. 


Monokromatik Renk Şeması 

Bu küçük oturma odasında olduğu gibi, havalı bir monokrom renk paleti ve ahşap vurgular birlikte çok güzel görünüyor. 


Beklenmedik Renkleri Karıştırın

Bu ilginç ve modern oturma odası renk patlamalarını sürpriz tonlarla yapıyor. 


Farklı ve Modern

Soğuk deniz mavisinin bu güçlü tonu zarif bir ilk izlenim bırakıyor.

 


Küçük Bohem Dokunuşlar

Canlı yeşil tonları bu tekdüze tasarımı aydınlatıyor. Duvarlardaki çok hafif mavi dokunuşu fark ettiniz mi? Dyo’nun Yuvanızdaki Duygular Koleksiyonu’ndan Umutla Bakanlar paletindeki “6269 Deniz Atı” ile siz de bu rengi evinize getirebilirsiniz.


Doğadan Gelen Yeşil

Beyazla harmanlanan bu yeşil mutfak hem kişilikli hem de havadar.

Huzurlu ve Keyifli

Huzur veren renkler sıkıcı olacak diye bir kural yok değil mi? Gök mavi boyanmış duvarlar metalik yüzeyler ile zenginleştiriliyor. Bu benzersiz oda bu renk sayesinde dinginlik hissini koruyor.


Serin Üçlü

Bu mekan hoş bir açık mavi, enerji verici yeşil ile sofistike bir dokunuş için sağdaki daha koyu turkuaz tonunu birleştiriyor.


Maviyi Kahvaltı Köşesine Davet Edin

Bu kadar güzel bir kahvaltı köşesinde, günün ilk öğününe ayırdığınız süreyi uzatmak isteyeceksiniz.  Dyo’nun Yuvanızdaki Duygular Koleksiyonu’ndan Yepyeni Yarınlar paletindeki “6363 Adriyatik” ile siz de bu rengi evinize getirebilirsiniz. 


Zarif Tonlar 

Görsel olarak daha serin olsa da yeşil tonları zarif de olabilir. Duvarlarda uçuk yeşim taşı yeşili huzuru zarafetle buluşturuyor. Dyo’nun Yuvanızdaki Duygular Koleksiyonu’ndan Umutla Bakanlar paletindeki “6110 Yeşim Taşı” ile siz de bu rengi evinize getirebilirsiniz. 


Sıcak ve Soğuk Karışımı

Mor ile sakinleşen bu yatak odasında, yatağın ayak ucundaki mavi tabure bir serinlik ekliyor. Dyo’nun Yuvanızdaki Duygular Koleksiyonu’ndan Mutlu Hayatlar paletindeki “4714 Hint Pembesi” ile siz de bu rengi evinize getirebilirsiniz.

Kıyıdan Gelen Rüzgar

Sahil çoğu zaman sakinlik ve rahatlama hissi verir. Bu duygu, okyanusun serin paletinden ilham alan kıyı dekoru ile evinize gelir.


Vurgularla Serinleme

Serinliği boya tonunda yaşatmak yerine vurgu renklerinde de kullanabilirsiniz. Minimal duvarlar, vurgularla için boş bir tuval olabilir. Dyo’nun Yuvanızdaki Duygular Koleksiyonu’ndan Umutla Bakanlar paletindeki “6269 Deniz Atı” ile siz de bu rengi evinize getirebilirsiniz.


Sanat ile Havalı Renkler

Bir renk paleti oluşturmanın bir başka yolu da sanat eserleridir. Gece gökyüzünü andıran bir halıyla birlikte, masadaki obje ve desenli kanvas, atmosferi oluşturuyor. 


Rahatlatıcı Bir Çalışma Alanı 

İş yaşamı stresli olabileceğinden, sakinleştirici soğuk renk paletleri genellikle iyi bir seçimdir. 

Yeşil Sıcak Da Olabilir

Yeşil teknik olarak soğuk bir renktir, ancak bu banyo hala nasıl enerji verici olabileceğini gösteriyor. 

  
Huzurlu Bir Bebek Odası için Mavi

Bu sakin bebek odasının örneklediği gibi, çok ince bir mavi dokunuş, anında huzurlu hissettirebilir.