Miniklere Özel 20 Bebek Odası Fikri!

Ailenin yeni üyesini beklerken, bebek odasını hazırlamak heyecana heyecan katar. Bebek odasını tasarlamak için tema, renk paleti ve diğer detayları iyi düşünmelisiniz. Temaya karar verdikten sonra işiniz kolaylaşsa da odanın aşırı kalabalık olmamasına dikkat etmelisiniz.

Bebek odasını tasarlarken göz önünde bulundurmanız gereken bir diğer önemli nokta da duvar ve tavanınızın renkleridir. Seçtiğiniz rengin mekânın hissi, aurası ve istediğiniz tema üzerinde büyük bir etkisi vardır. Eğer ihtiyacınız biraz ilhamsa sizin için detaylı bir liste hazırladık. 


Bu sirk temalı bebek odası, özellikle cinsiyetten bağımsız tasarımı ve renkleri nedeniyle gerçekten güzel. Mekanın çekiciliğini sağlayan duvarlar için gri ve beyaz kullanıldığını fark edebilirsiniz.


Kahverenginin farklı tonlarıyla ne güzel bir çocuk odası değil mi? Mavi ve kahverengi kombinasyonunun yanı sıra aydınlatma da dikkat çekici.


Sadelik sevenler için bu seçenek fazlasıyla etkileyici. Siz de bu örnekteki gibi beyaz ağırlıklı tasarlayıp, aksesuarlar ve mobilyalar aracılığıyla renk ekleyebilirsiniz.


Bu yatak odasının renk geçişleri gerçekten muazzam görünüyor! Belirttiğimiz gibi renk seçimi bebek odasının havasını belirler.


Açık mavi duvarlar ve pervazlarda beyaz boya ile modern bir bebek odası. Dikkat çeken parçalar çiftlik tarzı eskitme ayaklı dolap ve şömine kapağındaki klasik gravür.

Çocuk odası için renkli bir yaklaşım istiyorsanız, bu tasarım güzel bir ilham kaynağı olacaktır. Bu modern cangıl temalı tasarım bebek odasına oldukça yakışmış.


Klasik bir dokunuşa sahip bu eklektik çocuk odası çok hoş! Krem rengi duvarları ve pembe kombinasyonu birlikte harika görünüyor.


Bu İskandinav tarzı minimal çocuk odasını kim sevmez ki? Normal şartlarda siyah beyaz tasarım bebek odası için düşünülmez ancak bu tarza çok yakışmış. 

Bir bebek odasında koyu duvarların güzel görünmeyeceğini kim söylemiş? Bu tasarım gerçekten çok çarpıcı.


Bu çocuk odasının elma yeşili tercihiyle mekana parlaklık kattığı konusunda sanırız ki herkes bize katılacaktır. 


Bu odadaki pelüş halı sizin ve bebeğinizin oyun alanı olmak için harika! Krem duvarlarla da uyumu da üst düzeyde.

Bej renkli duvarların yanı sıra, sarı renk ve desenlerle zenginleştirilmiş modern bir seçenek. 


Tasarımcılar uçuk mavi ve yeşili gri renklerle bir araya getirdiği için zaman bu bebek odasına oldukça şehirli ve modern bir hava katmışlar.


Mekandaki siyah ve beyaz renklerin yanı sıra çocuk odasına modern bir görünüm kazandıran sarı duvarları da mutlaka fark ettiniz değil mi? 

Mor bir duvar ve şerit desenli kilimi bir araya getirin ve böyle hoş bir bebek odasının kapılarını aralayın! Elbette minik bebek bu ortamda oldukça huzurlu hissedecek.

Çok tatlı bir yeşil renge dikkat çekmek için aynı tatlılıkta mor bir halıdan daha güzel ne olabilir ki? 


Mavi duvarlar, halı ve gri zeminler - tüm bunlar çocuk odasını gerçekten elegan göstermiş.  

İskandinav tarzı iç mekanlar, bu örnekte olduğu gibi oldukça hoştur. Beyaz duvarları ortaya çıkarmak için asılmış resimler de mekanın İskandinav tarzını vurgulamaya yardımcı oluyor. 


Bej duvarlar ve koyu renkli ahşap zemin bir evin sıcaklığını verirken, duvardaki sevimli desenler de bu odanın çocuksu havasına katkıda bulunmuş. Tüm bu renkleri mavi detaylarla bezemek ise bu tasarımın fark yaratanı.


Mor seven herkes bu bebek odasına kesinlikle âşık olacak! İçindeki her şey çok çarpıcı!

Yukarıdaki bebek odası tasarımlarından birisi sizin kalbinize dokundu mu?  Bebek odanız için kullanacağınız renkler konusunda hala kararsızsanız, bu liste mutlaka size fikir verecektir.