Mutfağınızı Boyayarak Yeniden Yaratın!

Boyamanın muhteşem dönüşümler başlatacağı mekanlardan birisi de mutfaklardır. Mutfak dolaplarınız iyi durumdaysa ve görünümlerinden memnun değilseniz, boyayarak ve birkaç küçük dokunuşla bambaşka bir ortam yaratabilirsiniz. 

  

Beyazın Tazeleyici Gücü

Beyaz boya, bir mutfağa taze bir his kazandırır. Bu yenilenme projesinde döşemeden dolaplara kadar, orijinal mutfak daha koyu eşyalarla kontrast oluşturmak için beyaza boyandı. Bu yöntemle siz de mekanınıza derinlik katabilir ve görsel olarak daha çekici hale getirebilirsiniz. 


İki Tonlu Dönüşüm

İki farklı tonla boyanan dolaplar, asla modası geçmeyen bir trend sayılabilir. Mekanı daha havadar hissettirmek için alt mutfak dolaplarını daha koyu bir renkle, üstleri ise daha açık bir renkle boyayabilirsiniz. 

Aydınlık Beyaz Mutfak

Orijinal mutfakta bulunan kırmızı duvarlar ve kahverengi dolapların, odayı kasvetli bir havaya büründürdüğünü fark etmişsinizdir. Dolapları beyaza boyamak ve seçimlerde beyazın hakim olduğu kararlar vermek, mekanı ferahlatacaktır. Siz de doğal ışığı yansıtan daha açık renkler deneyerek mutfağınızı daha parlak ve davetkar bir hale getirebilirsiniz.

   
Retroyu Aydınlatmak

Fazla bir değişim yapmadan mutfağınızın ışıkla aydınlatılmış gibi ferahlamasını istiyorsanız, yukardaki örnekte olduğu gibi beyaz boya ile yapılan dokunuşlardan faydalanabilirsiniz. 


Renk Değişimiyle Büyüyen Mutfaklar

Küçük mutfağınızı daha büyük göstermek istiyorsanız, temel bir renk değişimi aradığınız cevap olabilir. Bu dolapların öncesi ve sonrası, odanın ferahlamaya ne kadar ihtiyacı olduğunu açıkça gösteriyor. Aydınlatma ve mutfak kilimindeki detaylar siyah beyaz fon ile daha belirgin hale geliyor. 
  

Derin Yeşil 

Mutfağın tadilattan önceki açık renkli ahşabı daha ferah bir ortam yaratsa da, derin yeşil seçimi ile mutfağın bir kişilik kazandığını görüyoruz. Bu cesur seçimin daha da belirgin olması için duvarlarda aynı rengin açık tonlarını tercih edebilirsiniz. 

  
Doğal ve Şık Dokunuş

Bir mutfakta düzen her şeydir. Buzdolabı, tezgâh ve ocak yerleşimi oldukça önemlidir. Tasarımcı Shon Parker, bu mutfaktaki ışığı daha iyi organize etmek için ocağı büyük pencereye yaklaştırdı ve eski malzemeleri yeniledi. Açıkta kalan kirişlerin de bu mutfağa özellik katan detaylardan en önemlisi olduğunu fark ettiniz mi?

   

Karanlıktan Aydınlığa

Beyaz ve koyu renk eşyalar arasındaki keskin kontrast, bu mutfağı modası geçmiş, karanlık ve sıkışık hissettiriyordu. Tasarımcılar, daha açık ve ferah hissettirmek için beyaz rengi seçti ve mutfağı yaşam alanından ayıran dolapları kaldırdı. Mutfak adası, ekstra oturma alanı sunacak şekilde yeniden düzenlendi. Siyah detayların beyaz fonda ön plana çıkmasını sevenlerdenseniz, siz de bu yaklaşımı deneyebilirsiniz. 

  

Eski Görünüm Yenileniyor

Eski mutfak oldukça temiz ve düzenli olsa da kesinlikle bir boyaya ihtiyacı vardı. Tasarımcı Kevin Isbell, bu antika balıkçı kulübesini, daha taze ve temiz hissettirmek için tamamen yeniledi. 

  
Soluk Hissiyattan Kurtulun

Bu mutfağın değişmesi gerektiğini görmek için tasarım gözüne sahip olmanıza gerek yok. Mekanda geçiş yaratmak ve kullanılabilir alan açmak için, tasarımcılar paslanmaz çelikten bir ankastre buzdolabı seçti ve ardından duvarları daha parlak beyazla yeniledi. Alt dolaplara uygulanan bir kat mavi-gri boya mutfağın kişiliğini tamamladı. 


Ufak Dokunuşlar, Büyük Farklar

Bu mutfak, büyük bir tadilattan geçmemiş olsa da kesinlikle daha iyi görünüyor diyebiliriz. Retro görünüm veren tavan vantilatörü gibi eski hissettiren unsurlar yerine, fazladan tezgah ve depolama alanı, beyaz boya ve daha fazla aydınlatma sağlayan ada, bu mutfağı çok farklı bir görünüme büründürmüş.


Farklı Stil, Farklı Hisler

Bu mutfakta düzen açısından bir sorun yoktu ancak stil olarak “beni değiştirin” diyordu. Beyaz dolapların eklenmesi, yeniden boyanması ve aydınlatmaların değişimi ile taze görünüm bu mutfağın her noktasına işledi. Ufak altın ve bambu dokunuşlar ise bu tazeliğin öne çıkan detayları oldu.