Mutlu Eden Renkler!

Seçtiğiniz boya rengi, yalnızca mekanın görünümünü değil, aynı zamanda hislerinizi de etkiler. Ünlü tasarımcılar, "Renklerin ruh halinizi etkilediği bir sır değil, bu yüzden markalar renk seçkilerini yaparken derinlemesine araştırma yapıyor" diyor.

 

Boyanızın rengini seçmek için genel bir kurallar dizisi olmasa da, muhtemelen hepimiz evlerimizi bizi mutlu eden renklerle doldurmak istiyoruz. Seçmenizi kolaylaştırmak için, bazı profesyonel tasarımcıların renklerle ilgili görüşlerini sizin için derledik.

 

İşte odaya her girdiğinizde sizi gülümsetecek boya renkleri!

Fildişi’nin Işığı

Mutlu bir enerji yaymak için fildişi çok uygun bir renktir. Ünlü bir tasarımcı fildişinin etkisini "Neredeyse, odaya yayılan bir iç ışık kaynağı varmış gibi olur" diye açıklıyor. Bu renk ayrıca çok yönlüdür ve modernden geleneksele kadar her tür dekor stiliyle uyumlu olabilir.

Soft Mavi Tonları

Kim bulutlarda yüzüyormuş gibi hissetmek istemez ki? Rahatlatıcı bir yatak odası veya mutluluk veren bir banyo için bu rüya gibi maviyi kullanabilirsiniz. Sadece bu bile sizi mutlu etmeye yetecektir. Mavinin açık ve soft tonları farklı mekanlarda uygulanabilir.


Soft Mercan Tonları

Tasarımcı Erin Gates, "Soft mercan tonları sizi bir sakinlik duygusuyla sarar" diyor. Soft mercan tonları uçuk pembenin en güzel tonudur ve siyah, koyu kırmızı veya açık kahverengi gibi daha keskin seçeneklerle birleştiğinde yepyeni bir kişilik kazanır. Huzurlu bir mutluluk için birebir!


Pastel Yeşil Tonları

Tasarımcı Melanie Burstin, "Pastel yeşil tonları baharı hatırlatan ve her alanı mutlu eden harika bir seçimdir" diyor. Sizi mutlu eden yumuşak bir renk seçerseniz, odayı bunaltmadan ruh halinizi yükseltebilirsiniz.

Bu fikri sevdiyseniz, Dyo’nun Yuvanızdaki Duygular Koleksiyonu’nda, “Mutlu Hayatlar” bölümünde yer alan “Misket” rengi tam size göre!

Misket- Renk  Kodu 0374 / DYO İç Cephe Kartelası

Modern Gri

Gri, popüler bir duvar rengidir ve birçok ev için eskimeyen bir seçimdir. Verimliliği artırdığı bilinen canlı ve ferahlatıcı bir atmosfer sağlar. Bu atmosferde verimli ve mutlu hissetmek ise kaçınılmazdır. Gri kullanarak dekorasyon yapmayı planlıyorsanız, her duvarı griye boyamaktan kaçının ve patlayan canlı renklerle keyif katın. 

Soft Pembe Tonları

Pembe 'umudun rengi' ve insanları 'güçlü hissettirebilecek' bir renktir. Pembe ayrıca enerjiyi ve motivasyonu artırmaya da yardımcıdır. Soft pembeler ile umudun getirdiği mutluluğu yaşayabilirsiniz.

Bu fikri sevdiyseniz, Dyo’nun Yuvanızdaki Duygular Koleksiyonu’nda, “Mutlu Hayatlar” bölümünde yer alan “Hint Pembesi” rengi tam size göre!

Hint Pembesi - Renk Kodu 4714 / DYO Renk Yağmuru Kartelası


Koyu Yeşil

Sadece soft tonlar değil, güçlü tonlar da sizi mutlu eden bir etkiye sahiptir. Instagram'da en popüler duvar rengi olarak seçilen yeşil, zihni temizlemeye yardımcı olabilecek 'canlandırıcı kalitesi' nedeniyle hep övgü alır. Sağlığınızı iyileştirmek istiyorsanız, bu doğal renk tonundan yararlanmayı deneyin.

Bu fikri sevdiyseniz, Dyo’nun Yuvanızdaki Duygular Koleksiyonu’nda, “Mutlu Hayatlar” bölümünde yer alan “Luna Otu” rengi tam size göre!

Luna Otu - Renk Kodu 3310 / DYO İç Cephe Kartelası

Yenileme için Gök Mavisi

Ferah bir his için gökleri anımsatan bir mavi tonu belki de en iyi seçimdir. Bu örnekte olduğu gibi canlı renklerle harmanlanan iki tonlu bir mavi kombinasyonu küçük alanlarda bile çok işe yarar.

Soft Yeşil Tonları

Doğal dekorasyonu seviyorsanız, bu gibi mobilyalar için en uygun tonlardan biri mükemmel bir zemin oluşturan soft yeşil tonlarıdır.  

Bu fikri sevdiyseniz, Dyo’nun Yuvanızdaki Duygular Koleksiyonu’nda, “Mutlu Hayatlar” bölümünde yer alan “Tülden” rengi tam size göre!

Tülden - Renk Kodu 1071 / DYO İç Cephe Kartelası


Sadelik Mutluluktur

Bu örnekte ise daha sade çizgilere sahip İskandinav tarzı bir tasarıma uygun renkleri görebilirsiniz. Canlı renklerin dokunuşu ile keyifli bir his veren bu tasarımdaki detaylar içinizi neşeyle dolduruyor adeta. Bu çizgilere en uygun duvar renkleri olarak ise soft renklerin kombinasyonunu tercih edebilirsiniz. 

Mutluluğun Doğal Tonu

Renklerin cümbüşü yerine tek bir renk üzerine yoğunlaşmayı sevenlerdenseniz, doğal tonlara yoğunlaşacağınız bir tasarım için en uygun seçim yukardaki örnek olabilir. 

Bu fikri sevdiyseniz, Dyo’nun Yuvanızdaki Duygular Koleksiyonu’nda, “Mutlu Hayatlar” bölümünde yer alan “Dere Taşı” rengi tam size göre!

Dere Taşı - Renk Kodu 7730 / DYO İç Cephe Kartelası