Neşe Kaynağı Turuncu Evlerde

Güneşin içinizi ısıttığı sıcak bir yaz gününde kumların verdiği histir turuncu. Yeni başlangıçların simgesi olarak kabul edilen turuncu ile hayat enerjiniz hiç bitmeyecek.

Her renk kendi içinde ayrı bir dünyayı temsil eder. Her birinin hissettirdiği duygu, bulunduğu ortama kattığı anlam farklıdır. Aynı zamanda renklerin insan psikolojisi üzerinde de olumlu ve olumsuz etkileri vardır. Maddi olmayan manevi bir zenginliğin simgesi olan turuncu bulunduğu her ortama neşesini de getirir.

Turuncu Yaşama Pozitiflik Katıyor

Neşe kaynağı olan turuncu aynı zamanda insanlar üzerinde pozitif bir etki bırakır. Dışa dönük insanların yaşamına hareketlilik katan turuncu, enerjisi yüksek renkler arasında bulunur. Turuncu rengin yoğun kullanımı mutluluğu da beraberinde getirir.

Metabolizmayı Hızlandırıyor

Yeni başlangıçların ve yeniden doğuşu temsil eden turuncu bilhassa psikolojik bozukluk tedavilerinde kullanılan bir renktir. Çünkü içinde barındırdığı enerji ile hastalar, hayata daha pozitif bir şekilde bakmaya başlar. Bu rengin kısacası manevi zenginliği temsil ettiği de söylenebilir. Turuncunun psikolojik olarak yaydığı olumlu etkilerin yanı sıra sağlık açısından da önemi büyük. Yorgunluğu gideren ve iştah açan renk olarak da bilinen turuncu metabolizmayı hızlandırır. Özellikle böbrek, karaciğer, pankreas, dalak ve mide ülseri olan hastaların psikolojisine olumlu yönde etki eder. Romatizma gibi şikayetlerin azalmasına yardımcı olur.
 

Görseldeki renk: Nova F165