Okumayı Sevenler İçin Bir Milano Evi

2019 sonbaharında tasarlanan ve inşa edilen ev, içinde yaşayanların hikayesini anlatıyor: okuma merakı, sinema, tasarım ve müzik tutkusu olan genç bir çift. Mimari proje, hassasiyet ve özveri ile müşterilerin isteklerine göre uyarlandı: Mekanlar orijinal doğalarını korudu ve renkler kullanılarak dönüştürüldü.

Bir bölme ile mutfak için kullanılan orijinal oda bölündü. Bir yandan kompakt bir yemek odası, diğer yandan minimal, zarif ve işlevsel bir mutfak elde edildi. 

  

Oturma odası, duvarlar, koridorlar ve bir tuvalet ile sınırlanmıştı ancak değiştirildi ve her odada devam eden beton kumlu renkli bir zeminle beraber geniş bir açık alana dönüştürüldü. Alan bir dizi büyük kapıdan mutfağa ve bir yanda yemek odasına, doğuya doğru okuma köşesine ve pruva penceresine doğru açılıyor. Bununla birlikte, ikincisi, uzun bir kitaplığa tamamen entegre edilmiş, yoğun sarı panelleri gizleyerek eğlence ve özel alanlar arasında belirli bir ayrım sağlıyor. 

     

Banyo geride kalmış bir mekan değil: Evsel alanda konfor hizmetleri için tasarlanan odayı uyumlu bir şekilde bütünleştiren rafine ve kişiye özel ortamlar elde etmek amacıyla tasarlandı.Banyo, müşterilerle birlikte özenle seçilmiş bir dizi tasarım nesnesini karşılayan yumuşak ve akıcı alanlara bölündü. Renk arayışı tasarım sürecinin temelini oluşturdu: bu ortamda, pastel pembe ve koyu yeşil zarif bir şekilde değişerek musluklar, duş kabini, ayna ve lavabo profilleri için seçilen mat siyah kaplamalarla parlak bir kontrast yaratıldı. 

   

Yatak odası ve çalışma odası ise orijinal olarak ele geçen parke zeminlerle antika tarzını korudu. Bu iki oda, kişinin görüş alanını genişletmesine ve evi doğal ışıkla doldurmasına izin veren bir dizi kemerli geçiş aracılığıyla evin geri kalanına bağlanıyor. Kemer ve kavis kesinlikle projenin iki temel unsuru: Banyoda, mobilyalarda ve iç kapılarda müşterilerin hayallerinin eğlenceli bir yorumunda gözlemleniyor. Proje, evin orijinal düzenini bozmamakla birlikte, yeni sahiplerine esnek alanlar, parlaklık, geniş görüş alanları ve her zaman birbiriyle iletişim halinde olan çeşitli ortamlar sunuyor.