Öncesi Boş, Sonrası Hoş Dekorasyon Fikirleri!

İç dekorasyon söz konusuysa, öncesi-sonrası çalışmalarından daha etkileyici ne olabilir ki? Bugüne kadar, öncesi-sonrası konularımızda sizleri genellikle muhteşem değişimlerle buluşturduk. Ancak bu sefer farklı bir yaklaşım sergilemek istedik ve boş mekanların dekore edildikten sonra nasıl harika göründüğünü sizlerle paylaşıyoruz. 

Bu konumuz sayesinde siz de güzel bir dekorasyon egzersizi yaparak “Öncesi boş mekânları ben nasıl dekore ederdim?” diye düşünebilirsiniz. Sonrasında da bizim önerilerimizle karşılaştırma yapabilirsiniz. Ayrıca eğer yeni yerleşeceğiniz benzer bir eviniz varsa bu konumuzun size çok yardımının olacağını düşünüyoruz. 

İşte karşınızda öncesi boş, sonrası hoş mekanlar! Keyifli okumalar.

Boş Odaları Hoş Odalara Çevirecek Dekorasyon Önerileri

   
1. Başlangıcımız beyaz duvarlar ve nefis bir ahşap zemin. Sonrası ise daha da çekici! Örme puflar, mavi Wegner tarzı lounge sandalye ve geometrik desenli kilim gibi renkli detayların tümü, modern sanat eserlerinde bulunan renk tonlarından esinlenmiş. L kanepe ve önündeki cam sehpa, modern görünüm için bu sade ve modern tarz ile oldukça uyumlu.

2. Klasik özelliklere sahip bu odayı değiştirmek yerine, bu özellikleri çok iyi değerlendiren bir fikirle karşı karşıyayız. Bu oda, vintage dekoru ile var olan özelliklerden en iyi şekilde yararlanıyor. Hem orta sehpa, hem de TV sehpası, büyüleyici bir retro görünüm için modern dekorasondan da ipuçları almış.

  
3. Bu iç mekanın ilginç ve zor yanı yüksek tavanlar ve küçük ayırıcı kiriş. Kirişin bir tarafındaki alan küçük bir oturma odası olarak düzenlenmiş, televizyon için daha uygun hale getirmek için de aplik lambaları kaldırılmış. Tavan yüksekliğinden yararlanmak için de resimler yüksek asılmış. Mekanı daha samimi hissettirmek için de üçlü modern abajur masanın üzerine kullanılmış, malzemesi ise yemek sandalyelerine uyacak şekilde pirinçle tamamlanmış. 

 
4.Mükemmel derecede sade! Kentsel manzara sunan bu geniş pencereyi dengelemek için bu mekanda sıcak bir doğal tema seçilmiş. Ahşap mobilyalar, iç mekan bitkileri ve çok rahat görünen yatak örtüleri, bu yatak odasını oldukça sıcak hissettiriyor.

  
5. Çok fazla potansiyele sahip başka bir alan! Bu alışılmadık düzen ile siz ne yapardınız? Uzak köşeyi dekore etmek zor gibi görünse de, küçük bir çalışma köşesi için mükemmel! Ortadaki duvar dekore edilmesi zor başka bir özellik ancak bir büfe dolabı ve büyük fotoğraf çerçevesinin eklenmesiyle harika bir fonksiyon kazanmış.

 
6. Yukardaki mekana farklı bir açıdan bakıyoruz şimdi de.... Sade mobilyalar, pencerelerden en iyi şekilde faydalanıyor. 

 
7. Bu yatak odası, süpürgeliklerinde, pencerelerin altında ve tavan lambasının çevresinde çok klasik detaylara sahipti. Bu özellikler, yeni dekorasyon teması tarafından da benimsenmiş. Çok az kullanılan metaller yine de çok etkili bir hava vermiş. Renkler yatıştırıcı ve yumuşak; mobilya seçimi ise zamansız bir profile sahip.

  
8. Yukardaki odaya farklı açıdan bakıldığında, kapılardaki klasik görünüm daha da belirgin. Bu ortamda sade perdeler, dekorasyonun ortaya çıkaran bir özellik kazanıyor. 

  
9. Aynı evin oturma odasında, benzer bir yaklaşımla geçişken ve sade dekorasyon teması, klasik ile modern arasında mükemmel bir köprü görevi görüyor. 

  
10. İste size bir başka zorlu mekan. Açılı duvarın yarattığı problem bir fırsata dönüştürülmüş ve gömme kitaplık için mükemmel bir zemin olmuş. 

  
11. Aynı evdeki etkileyici parke döşeme yatak odalarına kadar devam ediyor. İddialı sanat eserleri merkeze koyan yatak odasında sade detaylar bir elegans katıyor. 


  
12. Daha geleneksel bir düzende başka bir yatak odası, ferah pencere manzarasından yaralanmış. Geniş bir halı, çalışma ve dinlenme alanları arasındaki sınırları tanımlıyor. 

 
13. Bu mekanda, klasik ve modern unsurların karışımı ilginç bir başlangıç ​​noktası oluşturmuş. Lüks malzemeler, zarafetle dans eden bir dekorasyon temasında modern çizgilerle buluşuyor. Oturma odasındaki zümrüt yeşili, mutfaktaki kirazlı dolapları tamamlamış. 

 
14. Aynı odaya farklı bir açıdan baktığımızda tüm unsurların uyumla bir araya geldiğini görebilirsiniz. Mutfaktaki dolaplar vişne ve zeminler açık bal rengi olduğundan, kare sehpa, ikisi arasında geçiş yapan önemli bir rol oynamış.

 
15. Yukardaki dekorasyonda zümrüt rengi koltuklar ve safir kumaşlar zarafetin ana aktörleri olmuş. Bu yatak odası aynı zamanda farklı ahşap tiplerinin birlikte çok iyi kullanıldığı bir örnek: Açık ton zemin, kiraz tonu tavan vantilatörü ve arasındaki dengeyi kuran koyu ton komodinler.