Renkler Mekanın Havasını Değiştiriyor

Ev dekorasyonu göz önünde bulundurulduğunda en zor değişen başlıklardan biri mobilyalar. Sıkılgan bir yapınız varsa mobilya tercihinde açık tonlara yönelin. Sık sık mobilya değiştiremeyeceğiniz için her tona uyum sağlayan açık tonlar imdadınıza yetişecek. Böylelikle dekore ettiğiniz ortamdan sıkıldığınızda duvar rengini, kullandığınız aksesuarın rengini değiştirebilirsiniz. Açık ton kullandığınız mobilyalar gerçekleştirdiğiniz her türlü değişime uyum sağlayacak.

Kıstasınız Sevginiz Olsun

Eviniz için duvar ya da aksesuar rengi seçerken giymeyi en sevdiğiniz renklere öncelik verin. Üzerinizde görmekten keyif aldığınız renkleri evinizde de görmekten mutluluk duyacaksınız.

Renkleri Ayrıştırın

Mobilya ve aksesuarları aynı renkte kullanmak birbirinin özelliklerini öldürür. Mobilya ve seçmiş olduğunuz aksesuarları ön plana çıkarmak için zıt renkleri tercih edin. Aynı alanda kullanılan birbirinden farklı tonlar birbirini destekleyerek hoş bir görüntü oluşmasını sağlar.

Renk Oranlarına Dikkat

Bir mekanda tek renk kullanabileceğiniz gibi üç renk de kullanabilirsiniz. Birbirinden farklı tonlardaki renkleri bir arada kullanmak için renklerin oranına dikkat etmek gerekir. Seçtiğiniz tonlar arasındaki en açık rengi en yüksek oranda kullanın. Bir oran ile belirtmek gerekirse renkleri açık tonlardan koyu tonlara dönecek şekilde yüzde 70, yüzde 20 ve yüzde 10 oranında kullanmak ahenkli bir ortam yaratmanıza yardımcı olacak.

Görseldeki renk: Nova G168