Sabundan Doğal Süsler Yaratın

Evlerin en güzel detayları olan aksesuarlar bazen görüntüleri, bazense kokularıyla ortama şıklık katıyorlar. Hele kendiniz yaptıysanız ayrı bir anlam da taşıyor. Görüntüsüyle şıklığı temsil eden, kokusuyla büyüleyen sabunlarla evlerinizde hoş bir ambiyans yaratın. 

Hazırını dışardan almak yerine kendi aksesuarlarınızı kendiniz de hazırlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler çok basit:

  • İlk iş olarak sabunla hazırladığınız aksesuarı nerede kullanacağınıza karar verin. Kullanacağınız yerin genel ambiyansı hazırlayacağınız aksesuar konusunda size yardımcı olacaktır. 
  • Sabunlar aromalarına, şekillerine ve boyutlarına göre farklılık gösteriyor. Kullanacağınız sabunu özelliklerine göre seçin. Görüntüsüyle etkilemesinin yanı sıra kokusuyla da büyülemesini istiyorsanız aromalı sabunlara yönelebilirsiniz. 
  • Hasır ipler ve kese kağıtları son dönemde özellikle rüstik tarzı evlerin olmazsa olmaz dekoratif parçalarından. Bu parçaları bir kenera ayırın. 
  • Kese kağıtlarını sabunun yarı boyuna gelecek şekilde kesin. Sabunun etrafında tam dönüp, etrafını sarıyor olmasına dikkat edin. 
  • Sabunun gövdesini dikkate alacak şekilde hasır ipleri kesin. 
  • Hazırlamış olduğunuz kese kağıdının ortasına sabunu yerleştirip, hasır iple ortasından bağlayın. Tek bir sabun üzerinde bunu uygulayabileceğiniz gibi farlı boyutlardaki sabunlar üzerinde de uygulama yapabilirsiniz. 
  • Hazırlamış olduğunuz sabunları bir tabak içine yerleştirip, kullanmak istediğiniz yere koyabilirsiniz.

Sabunun Aromasına Göre Çiçek Seçin 

Seçmiş olduğunuz sabunun aromasına göre bir fanusun içini doldurun. Örneğin, lavanta özlü bir sabun kullanıyorsanız kurumuş lavanta yapraklarıyla doldurduğunuz bir fanusa sabunları yerleştirebilirsiniz. Böylece sabunları şık bir şekilde kombinlemiş olursunuz.

Farklı Boyutları Harmanlayın 

Tek bir sabunu aksesuar olarak kullanabileceğiniz gibi farklı aroma ve farklı boyutlarda sabunları hazırlayıp bir arada kullanabilirsiniz. Bazen farklılığın getirdiği uyum da şık bir ambiyans yaratabilir.