Sahil Havasına Sahip Dekorasyon Fikirleri...

Evinize kıyı esintileri getirmek için bir sahil kulübesinde yaşamak zorunda değilsiniz. Yazımızdaki kolay stil önerileri mutfaktan banyoya veya oturma odasında rahatlıkla uygulanabilir. Haydi, havadar hissetmek için sahil kulübesinden ilham alan bu mekanlara bir göz atın.

Eskitilmiş Yüzeyler Kullanın

İşte size güzel bir başlangıç örneği! Tatil evine dönüştürülmüş bu balıkçı kulübesindeki rustik yüzeylere, mavi-beyaz tonlara dikkatinizi çekiyoruz. Ayrıca, rüya gibi okyanus manzarasıyla mükemmel uyum sağlayan eskitilmiş deri Fransız kulüp sandalyeleri ortama kalite katıyor.


Tavan Kirişlerini Boyayın 

Bu sahil evindeki oturma odasında, ahşap duvarlar ve boyalı tavan kirişleri, tamamen beyaz iç mekana doku katıyor. Ahşap ve rattan gibi doğal malzemelerle yapılan dekorasyon, canlı mavi vurgular ve kitaplarla tasarlanmış giriş, bu rahat oturma odasına temiz bir kıyı havası veriyor. 

Modern Yaklaşın

Bu sahil stili mutfak, rustik parke zeminler ve beyaz boyalı tavan kirişleri tercih etmiş. Ayrıca bu yaklaşımı tamamlayan, altın vurgular ve taze hissettiren modern aksesuarlarla berrak beyaz ve lacivert bir palete sahip. 

 


Manzaranız Varsa Mutlaka Değerlendirin

Güzel bir sahil manzarasını dekorasyonun bir parçası olarak düşünmelisiniz. Kanada’da bulunan bu sahil evi, okyanus manzarasını bunaltıcı hissettirmeden tamamlıyor. Denizi yatak odanızdan göremeseniz bile, sade mobilyalar, mavi ve beyaz tonları ve doğal unsurların kullanıldığı dekorasyon tarzı, tüm eve tiril tiril bir his veriyor.


Çizgili Halılarla Gelen Ferahlık

Çizgili halılar her zaman denizciliği hatırlatır; aynen bu örnekte olduğu gibi... Beyaz boyalı lambriler, ahşap tonlarında mobilyalar ve hasır abajurlar gibi doğal detaylar, zamansız bir sahil cazibesi katar.


Minimal Anlayış

Mutfakta pek alışık olmadığımız bir detay olan dikey beyaz boyalı lambriler, bu örnekte göründüğü gibi sahil evi havasını evinize getirebilir. Perdesiz pencereler, lacivert dolaplar ve serin gümüş tonlu vurgular ile kıyı dekoruna temiz, minimalist bir yaklaşım…


Karıştırın

New York’taki bu oturma odası tasarımı, rustik tavan kirişleri, beyaz duvarları ve eklektik mobilyaları ile organik bir sahil hissini farklı tarzları karıştırarak yakalıyor.


Sade ve Sofistike

Sahil havasını hiçbir şey mavi beyaz çizgiler gibi veremez. Bu aydınlık oturma odasında, kırık beyaz, rahat bir L kanepe, mavi beyaz yastıklarla süslenmiş.  Sade sanat eserleri ve boyalı lambri tavanlar, bu rahatlatıcı sahil havasını tamamlıyor.


Vintage Sahil Temalı Sanat Eserleri

Bu sahil kulübesindeki kahvaltı köşesi, antika ahşap mobilyalarla dekore edilmiş. Sahili hatırlamak için ise nötr tonlardaki minderin üzerindeki vintage sanat eserlerine bakmak yeterli. 

Bohem Tasarımdan İlham Alan Dokunuşlar

Bu kompakt çamaşır odası, cesur renkler ve ilginç dokuma bir abajur ile şenleniyor. Klasikten uzan bir yaklaşımla olsa da, siz de buradaki gibi renk ve dokuları evinize getirerek sahil havasını yansıtabilirsiniz. 


Spa Atmosferi Ekleyin

Bu banyo, rahatlatıcı mavi duvarları, yerleşik oturma yeri, bembeyaz havluların dizildiği beyaz açık rafları ve duvarda sıcak tonlu ahşap asma kancaları ile rahat bir yazlık spa sanki.


Galeri Duvarı Asın

Bu sahil kulübesi yatak odasındaki rahat yorgan ve bir çift örme abajur zaten sahil tasarımının olmazsa olmazıdır. Ancak yatağa bir başlık yerine eklenen klasik galeri duvarı, beyaz lambri duvara oldukça faklı bir şıklık katıyor. 


Renklerin Dansı

Mutfaktaki farklı mavi tonları, temiz beyaz gömme dolaplar ve soluk ahşap vurgular renklerle sahili bir eve nasıl getirebileceğimizin kanıtı sanki.