Tüm Zamanların En İyi Dolap Yenileme Fikirleri!


Evimizde birçok dolabımız bulunur: giysi dolabımız, temizlik dolapları, nevresim dolapları… Hatta kimi şanslı olanlarımızın dolap odaları bile vardır. Ancak bazen bu dolaplar eskir veya kontrolden çıkar, dekoratif olarak kötü bir görüntü verir. İşte size tüm bu dolaplar için yenilenme ve şık bir görünüm rehberi hazırladık. Siz de buradaki fikirlerden ilham alarak evinizdeki eski veya dağınık görüntüden kurtulabilirsiniz. 

  
Önce organizasyondan başlayalım. Bu dolabın sahibi depolama için kullandığı kutuların içinde ne olduğunu göremiyordu. Bu nedenle içini gösteren ve birbirine benzeyen kutularla hem daha şık hem de daha kullanışlı bir çözüm üretti.  Artık bir adım geri attığında her şeyin nerede olduğu rahatça bulabiliyor.


 
Güzel bir dolap, ancak hiçbir şey bulunamıyor. O nedenle bu dolabın sahibi birkaç değişimle daha ferah ve aradığınızı rahatça bulabileceğiniz bir dönüşüm başlattı. Sonuç: göz alıcı bir şıklık ve giyinmek için size ilham veriyor.  

 

  
Bir temizlik dolabı da şık olabilir. İşte size en güzel örneklerinden biri! Bu dolabın sahibi her şeyi çıkardı ve ihtiyaçları, boyutlarına ve kullanım düzenine uygun sepetlerde düzenledi.  Örneğin, çarşaflar örme sepetlere konuldu, tuvalet kağıdı ruloları tel sepetlere istiflendi ve valizler en üst bölüme yerleştirildi. Raflardan bahsetmişken, yeni ahşap raflar da oldukça doğal görünümlü bir dokunuş oldu. 


  
Aynalı dolap kapıları çok yaygın ama üzgünüz, artık demode bir fikir. Bir genç kız odasında olduğu gibi şıklık işlevden daha önemli olduğunda, siz de bu dönüşümden ilham alabilirsiniz. 


  
Bir yetişkin için küçük olan bu dolap odası, bir çocuğun özel kütüphanesi olmak için mükemmeldi, öyle de oldu. Sarı tonda boyamanın alanın derinliğine benzersiz bir katkısı olduğunu da atlamamak gerek. 

  
Dağınıklık merkezi olan bu dolabı sadeleştirmenin ve stilize etmenin bir yolunu arayan ev sahibi, bant ve boya ile aradığı basit çözümü buldu. Harika bir desen, doğal sepetler ve değişim dokunuşu… Artık dolabın kapısını kapatmak istemiyor…

   
Bu gömme dolap, aslında dağınık görünümünün ardında bir potansiyele sahipti. Sadece gerekli bölmelere ayrıldı ve alanı ferahlatmak için parlak beyaz bir tonla yeniden boyandı. Şimdi daha lüks ve düzenli bir görünüm kazanarak hayatınızı kolaylaştırmaya hazır. 

  
Bu çamaşır odasının bol rafa sahip olması aslında çok iyi bir şeydi ancak L-şekli bir köşeye sıkıştığı için aranjman dağınıktı. L raflar düz raflarla değişip, sepetler eklenince bakması keyif veren bir dolaba dönüştü. 


   
Vestiyer ve ayakkabılık olarak kullanılan bu alan, kapaklarından kurtularak ve ıvır zıvır için kullanışlı bir alana dönüşerek, bulunduğu eve şıklık katmaya başladı. Minik bir oturma bankı da evin girişinde oldukça kullanışlı bir detay kattı. 

  
Bu dolap değişiminde, dolabın kullanımının da değişerek mini bir kütüphane ve çok rahat görünen bir minder köşesine dönüştüğünü gözlemleyebilirsiniz. İnsanın bu köşeye kıvrılıp en sevdiği kitapları okuyası geliyor. 

 
Bazen mükemmel bir dönüşüm için sadece boya yeterlidir. Bu mükemmel yeşil tonu ile değişen bu dolaba pirinç detaylar muhteşem bir son dokunuş olmuş. 


Hem fonksiyon hem de şıklık kazanan bir dolap dönüşüm örneği daha! Evin sahibi bir marangozun yardımı ile, giysi, makyaj ve aksesuarları saklamak için çekmeceli ve raflı bir saklama dolabı yaptı. Açıkta kalan Hollywood tarzı ışıkların yanı sıra özel olarak tasarlanmış bir makyaj masası ekledi. Burası şimdi onun hazırlanması için aydınlık ve davetkar bir alan.

 
Bu dolap düzenlemesinde yan odadan alan alınarak dolap genişletildi. Ayrıca biraz düzenleme ile şık bir görünüme kavuşturuldu. 

Bu gardırobun restorasyonu iki gün sürdü ve oldukça uygun maliyetli bir projeydi. Dolap zaten doğru boyuta ve şekle sahipti, bu yüzden sadece görünüşünü değiştirmek yeterli olacaktı.  Yeşile boyandı ve kapıların üzerlerine desen işlendi. 

Burada bulunan gardıropta, korumaya değer bir özellik olan kapısına yerleştirilmiş bir ayna vardı. Tüm çekmeceler çıkarıldıktan sonra bir turkuaz tonuna boyandı. Ayna çerçevesi beyaz olarak korundu. 


Bu örnekte de göründüğü gibi, küçük detaylar gerçekten önemli. Örneğin, çekmece kulplarının konumunun nasıl değiştiğine dikkat edin. Artık her çekmecede bir yerine iki kulp var ve rengi ile birlikte bu büyük bir fark yaratıyor.

Siz de buradaki organizasyon, kendin yap ve boya dönüşümlerinden ilham alarak dolaplarınıza şıklık katabilirsiniz. Muhteşem renkler için ise Dyo kartelalarına bakmayı unutmayın!