Uykunuza Renk Çözümleri

Düzenli uykunun beslenme ve spor kadar önemli olduğu artık biliniyor. Bedensel ve zihinsel faaliyetlerimiz için büyük öneme sahip olan uyku, bağışıklık sistemini de güçlendiriyor. DYO renk uzmanları tarafından hazırlanan ‘renk reçetesi’ de mekânlarda doğru renklerin kullanımı konusunda tüketicilere yardımcı oluyor. DYO’nun ‘Renk Yağmuru Kartelası’ndan sağlıklı yaşamın vazgeçilmezi olan düzenli bir uyku için yatak odalarında kullanılmasını önerebileceğimiz renkler şöyle:

Uykusuzluk Çekene ‘MOR’

Bilgelik, kutsallık ve alçak gönüllülüğün rengi mor, mutlak mutluluğun da rengi olarak kabul ediliyor. Sinirleri yatıştırıp, zihinsel ve duygusal dünyamızda denge sağlayan mor, uykusuzluk çekenlere tavsiye edilebilecek ilk renk. Uykuları destekleyen ve rüya aktivitelerini geliştiren mor, ilahi ışığı da yansıtıyor. Uykusuzluk çekenler için DYO’nun Mor & Lila Renk Damlası’nda tercih edebileceğiniz bir çok mor tonu mevcut.

Huzur Ve Şifa ‘MAVİ’Den

Mavi, duygusal rahatlama, huzur ve barışın rengi olarak kabul ediliyor. Yatak odası için en uygun seçeneklerden olan ve stres atıcı bir özelliğe sahip olan mavi renk, ruhun da şifa kaynağı olarak biliniyor. Yapılan araştırmalar beden üzerinde rahatlatıcı ve ferahlatıcı etkisinden dolayı yüksek tansiyonu düşürdüğünü göstermekte. Huzurlu ve konforlu bir uyku isteyenler yatak odalarında maviyi tercih edebilir. DYO’nun, doğayı referans alarak hazırladığı Mavi & Turkuaz Renk Damlası’ndaki tonlar tercih edildiği mekâna aranan huzuru getiriyor.

Kronik Yorgunluğa ‘KAHVE’ 

Yeryüzünün ve toprağın görünen yüzü kahverengi, bulunduğu ortamda güven ve bedensel huzur sağlar. Ruhsal bedenin yıpranmasına izin vermeyen kahve tonları hayal kırıklığını engeller, kronik yorgunluğa iyi gelir. Uykuları düzenleyen, fizyolojik olarak migren ve baş ağrısına iyi gelen kahverengi, güven ortamı oluşturur. Genelde her renkle uyumlu olan kahverengi, uygulandığı mekâna rahatlatıcı bir etki sağlıyor. DYO’nun Bej & Kahve Renk Damlası’ndaki tonlar ile yaşam alanlarına doğallık ve dinginliği taşımak mümkün.
 

Görseldeki renk: 0700