Yazın En Güzel Balkon Fikirleri Burada!

Yazın güneşli gündüzleri veya tatlı akşamlarında güzel bir balkondan daha iyisi ne olabilir ki? Peki, sizin balkonunuz istediğiniz gibi  değil mi? Üzülmeyin! Balkonunuzun, dinlenebileceğiniz ve eğlenebileceğiniz huzurlu bir mekana dönüşmesi için birçok harika fikrimiz var!

 
Bambu’dan Doğal Bir Kendin Yap Dekorasyon

Mekanlara işlev ve stil katan basit kendin yap projelerini kim sevmez? Resimdeki balkon tasarımında olduğu gibi, bambular balkon dekorasyonunuz için uygun maliyetli ve şık bir fikirdir. Bambular ile hem balkonunuza dekoratif bir öğe ekleyebilir, hem de perdeleme yapabilirsiniz. Bambuları plastik kilitlerle kolayca tutturabilirsiniz. Üzerine ekleyeceğiniz minik fener ışıklarla de geceleri harika bir ambiyans yaratabilirsiniz. 
 


Şehirde Minik Bir Vaha

Betonarme balkonunuz küçük bir şehir vahasına dönüştürülebilir... Nasıl mı? İlk olarak, mevcut balkon duvarlarının üstüne beyaz bir çıkıntı yaparak mimari bir dokunuş ekleyebilirsiniz. Böylece, saksıları ve çeşitli dekoratif aksesuarları yerleştirmek için bir alan ortaya çıkacaktır. Sonra, duvarlara basit ve doğal bir kamış çitle tropikal bir dokunuşda bulunabilirsiniz. Birçok balkonun çevresinde başka binalar vardır, biraz mahremiyet için beyaz kafes paneller yerleştirebilirsiniz. Soldaki depolama bankı ise hem şık görünecek, hem de ıvır zıvırları gözden uzak tutmak için kullanışlı olacaktır.

 
Rahat Açık Bir Alan

Farklı hava koşullarına dayanıklı birkaç bahçe mobilyası ile balkonunuzu adeta baştan yaratabilirsiniz. Şık bir halı beton zeminde hızlı bir çözüm olacaktır. Suni hasır kanepe ve sehpa takımı ile de iç mekanın konforunu dışarıya taşıyabilirsiniz. Tik bir katlanır sandalye ile oturmak için ikinci bir yer sağlayabilirsiniz. Artık bu güzel bahçenin keyfini çıkarabilirsiniz!


 
Farklı Bir Uygulama İle Balkon Bölmesi

Bu balkondaki gibi şık tasarımlı demirler ile hem fonksiyonel olarak gölgeleme ve mahremiyet sağlayabilir, hem de bir tasarım unsuru olarak balkonun havasını değiştirebilirsiniz. Saksıdaki bitkilerle yeşil bir akış elde edebilirsiniz. Canlı renklere sahip hasır mobilyalar ile sarı ve turuncunun enerji veren tonlarıyla mekanı canlandırabilirsiniz.

 


 
Fonksiyonel Mobilyalar ve Doğal Malzemelerle Hızlı Dönüşüm

Tipik apartman balkonunun beton bir zemini vardır. İç içe geçebilen ahşap karolar ile zemini hızlıca güzel bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Parçaları birbirine yapıştırarak montajı çok kolay olan bu zeminleri taşınırken de kolayca yanınızda götürebilirsiniz. 

 


Stil ve İşlev 

Stil sahibi mobilyalar ve bitkiler ile ufak bir balkonu bambaşka bir hale getirebilirsiniz. Bir köşede sadece hoş görünmekle kalmayıp aynı zamanda rahat olan, dış mekan kullanımı için de çok uygun bir Acapulco sandalye kullanabilirsiniz. İhtiyaç duyulmadığında düz bir şekilde katlanan küçük bir masa kahve zamanı için idealdir. Doğal pamuktan sade bir halı, ayaklarınızın altında yumuşak bir his verecektir. Eski bir sandığa bitki standı olarak yeni bir hayat verirken, doğal yeşilliklerle veya mevsimlik çiçeklerle dolu bölme ile de balkona hoş bir anbiyans katabilirsiniz. 


 
Beton Mobilya Olur mu?

Betondan yapılan mobilyalar altın çağını yaşıyor. Betondan yapılmış şık bir kahve masası ile mütevazı balkona farklı bir stil katabilirsiniz. Makanın kalitesini yükselten tik ve örme malzemeler ise şıklığın destekçisi olacak.


Paletlerden Güzel Bir Fikir

Davetkar bir balkon için büyük masraflara gerek yok. Rahat dış mekan minderlerine sahip ahşap paletlerden bir kanepe, bir rulo kamış çit, bir dizi kağıt fener ile yaz gecelerinize ambiyans katabilirsiniz.  Ahşap karoların üzerinde pamuklu bir halı ile renklendirilen balkonuz için günlük bakım gerektirmeyen iki plastik bitki ve hoş bir şemsiye yeter de artar bile.. 

 
Kumaş Kanopi İle Ferah Gölgeler

Doğal ambiyanslı bir balkon istiyorsanız, akasya ağacından yapılan mobilyalara eşlik eden kumaş fenerler, geceleri yumuşak bir ışık katarken gündüzleri de güzel bir görüntü sağlayacaktır. Balkonunda gündüz de vakit geçirenlerdenseniz, doğal kumaştan kanopi ile gölgenin keyfini çıkarabilirsiniz.

 
Şehirde Küçük Bir Orman

Balkonunuzu küçük bir şehir ormanına dönüştürerek yeşile doyabilirsiniz. Güzel yeşillikler ve mevsim çiçekleri, size kendinizi iyi hissettirecek ve korkulukların üzerini örterek mahremiyet sağlayacaktır. Siyah bir depolama kutusu ile aynı zamanda üzerine oturulabilecek bir alan yaratabilirsiniz. Metal bir sepeti ters çevirip kullanarak alanı kalabalıklaştırmayan bir minik kahve masası elde edebilirsiniz. 

 


Küçük Balkona Küçük Halılar

İç mimarlardan ilham alan bir dokunuşla farklılaşmak isterseniz, üst üste attığınız halılarla balkonun verdiği hissi tamamen değiştirebilirsiniz. Alanınızı dış mekan minderi,  dokulu örtüler ve desenli yastıklarla renklendirebilir, adeta evinizin rahat salonunun minik bir kopyasına dönüştürebilirsiniz.