Yenilenip Etkileyen Genç Odaları!

Çocuklar büyür ve doğal olarak ihtiyaçları da değişir. Bu değişime ayak uydurmak için odasını ve dekorasyonunu da yenilemek veya değiştirmek gerekebilir. İşte size fikir verebilecek genç odası dönüşümleri. 

  

Bu bodrum katı önce boyanarak, sonra da gençlere uygun mobilya seçimleriyle, sıkıcı bir ortamdan oldukça iyi hissettiren bir genç odasına dönüştü. Gençler burada vakit geçirip TV izlemek ve arkadaşlarıyla dinlenmek için tamamen kendilerine ait bir alana sahip oldu. 

 

Bu genç kız odası cesur, modern ve göz alıcı tasarımla bambaşka bir hale dönüştü. Odadaki değişiklikler hem stil odaklıydı hem de işlevseldi. Genç dostu olduğu kadar şık bir oda.


Havalı ve modern bir yaklaşımla başkalaşan bu genç odası, bir kendin yap projesi ile oluşturuldu. Ayrıntıların çoğu, gençlerin tam seveceği gibi.


     
Bu odayı dönüştüren anne, kızının kişiliğine ve ilgi alanlarına uygun bir tasarım yapmaya çalışmış. Sonuç ise zamansız ve huzurlu bir oda. 

  
Bu odanın eski tasarımı cesur bir kırmızı ile taçlanmıştı, ancak olgunlaşan gençler için artık daha sade ve şık bir yaklaşım gerekiyordu. Nötr duvar tonları üzerine birkaç klas dokunuşu bu odayı tamamen güncelledi. 

   

Bir odaya daha fazla ışık getirmenin en kolay yolu, duvarları daha açık bir renge boyamaktır. Bu genç odasının kasvetli havası boya ile bambaşka bir hale dönüşmüş. 

Bu çocuk yatak odasının artık biraz ışığa ihtiyacı vardı ve evin annesi bunu doğal bir yaklaşımla yaparak harika bir iş ortaya çıkardı. Artık he bir keyifli olun alanına hem de yatak odasına sahipler. Çadır detayı ise ufaklıkların favorisi tabii ki. 

 

    
Bu çocuğun yatak odasındaki tasarımların sadece bant ve boyayla yapıldığına inanabiliyor musunuz? Bu anne kartondan şablonlar ve boya ile kızının yatak odasına etkileyici, renkli tasarımlar eklemeyi başardı.

 

  
Kırık panjurlar, bej boya ve bir gencin sıkıcı bulacağı bu ortam, yeni bir renk tonu ile boyanarak başkalaşım geçirdi. Işık ve yeni eşyalarla dopdolu bu oda nerdeyse tanınmaz hale geldi. 

  
Bir zamanlar düz mavi olan duvarlar, şimdi odayı tamamen dönüştüren ve doğadan ilham alan boyalı bir duvar resmine sahip. Biraz emek gerektirse de bu yenilenme, çizim ve boya ile oldukça uygun bütçelere halledildi. 

  
Bu örnekte odaya eklenen yatağın arkasındaki tabandan tavana ahşap, mekana sıcaklık ve doku katıyor.

  
Bu daracık alan dekore etmek için büyük zorluklar içeriyordu, ancak doğru ışıklandırma, güzel bir boya tonu ve akıllıca tasarlanmış mobilyalarla gençler için keyifli ve kullanışlı bir odaya dönüştü. 

  
Duvarlar için canlı mavi bir boya ile neler başarabileceğinizin en iyi örneklerinden biri karşınızda... Gençlerin kendini zinde hissedebileceği bu oda onların ilgisini çeken detaylarla donatılmış. 

Zengin ve çekici bir tonda benzersiz, iki tonlu bir duvar boya efekti, sade bir odaya görsellik katmış. 

Sıkıcılıktan uzaklaşmak için odayı boyamak ve doğal detaylarla yenilemek yeterli. 

  

Eski püskü görünen umutsuz bir alan bile, doğru ellerde hayallerinizin genç odasına dönüşebiliyor.