DYO Ana Sponsorluğundaki “Ezber Bozan Tasarım” Ödülleri Sahiplerini Buldu

“Geleceğin Çalışma Mobilyasını Sen Tasarla” sloganıyla hayat bulan, mobilya, tekstil ve doğal taşın fütüristik buluşma yeri olan “Ezber Bozan Tasarım Yarışması’nın bu sene ki teması “Fütüristik Çalışma Alanı Mobilyaları ”ydı. DYO’nun ana sponsorları arasında yer aldığı yarışmada ödüller, düzenlenen final gecesiyle sahiplerini buldu. 
Türkiye’nin en köklü boya üreticisi DYO, Ticaret Bakanlığı’nın desteğiyle Ege Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği, Ege Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği ve Ege Maden İhracatçıları Birliği’nin düzenlediği, mobilya, tekstil ve doğal taşın ilk kez bir arada kullanıldığı Ezber Bozan Tasarım Yarışması’na ana sponsor oldu.
Teknolojik gelişmeler çerçevesinde mobilya imalatında kullanılan geleneksel malzemelere ilaveten tekstil ve doğal taş da kullanılarak estetik, fonksiyonel, ergonomik, üretilebilir, sürdürülebilir ve ihracat potansiyeli yüksek fütüristik çalışma alanı mobilyalarının tasarlanmasını amaçlayan yarışmaya, 61 farklı üniversiteden 509 öğrenci ve 168 profesyonel olmak üzere toplam 677 başvuru alındı. 
Öğrenci kategorisinde ilk üçe giren tasarımcılara verilecek nakdi ödüllerin yanı sıra Ticaret Bakanlığı’nın onayladığı sayıda finaliste Bakanlık desteğiyle yurt dışındaki önemli tasarım okullarından birinde 2 yıl süre ile eğitim hakkı verilen yarışmada ödüller, 5 Ekim Salı günü gerçekleştirilen Final Gecesi’nde sahiplerini buldu. 
Boya sektörünü öncü markası DYO, gerçekleştirdiği iş birlikleri, destekçisi olduğu organizasyonlar ile insanların hayatlarına dokunmaya ve yaşamı renklendirmeye devam ediyor.

DYO'dan Son Haberler