DYO AR-GE Projesi RDCONF’da 3’üncülük Ödülü Aldı

 

DYO, RDCONF – Uluslararası Araştırma-Geliştirme ve Tasarım Konferansı’nda “Poliüretan Dispersiyonda Hibrit Pigment Etkilerinin Değerlendirilmesi” projesi ile Tüm Sektörlerde En Yenilikçi Bilimsel Temelli Proje Bildirisi Kategorisi’nde 3’üncülük ödülü aldı.

Türkiye’nin en köklü boya üreticisi DYO, RDCONF Uluslararası Araştırma-Geliştirme ve Tasarım Konferansı 2022 (International Conference on Design, Research and Development) organizasyonunda “Poliüretan Dispersiyonda Hibrit Pigment Etkilerinin Değerlendirilmesi" konulu proje bildirisi ile “Tüm Sektörlerde En Yenilikçi Bilimsel Temelli Proje Bildirisi” kategorisinde 3. oldu.

Online olarak düzenlenen ödül törenine DYO’dan İnşaat Boyaları Teknik Fabrika Direktörü Hasan Şerefhan, Ar-Ge Uzmanı Fidan Bal, Araştırma ve Patent Mühendisi Mehmet Özdemir, Ar-Ge Mühendisi Onur Uygun katıldı.

Poliüretan Dispersiyonda Hibrit Pigment Etkilerinin Değerlendirilmesi

DYO Boya Fabrikaları Dilovası Ar-Ge Merkezi’nde gerçekleştirilen ve aynı zamanda Prof. Dr. Ayşe Aytaç’ın danışmanlığını yapmış olduğu, Araştırma ve Patent Mühendisi Mehmet Özdemir’in doktora tez çalışması olan “Poliüretan Dispersiyonda Hibrit Pigment Etkilerinin Değerlendirilmesi (Evaluation of the hybrid pigment effects in polyurethane dispersion)” konulu proje ile Demir Oksit ve nano-Çinko Oksit hibrit pigmenti kullanılarak, poliüretan dispersiyonların reolojik stabilitesi ve UV ışınlarını yansıtma performansı iyileştirildi.

DYO Ar-Ge Merkezleri

Kurulduğu günden itibaren bilimi merkezine alan DYO, 1967 yılında Ar-Ge laboratuvarıyla başladığı çalışmalarına bugün Türkiye’nin en iyi 10 Ar-Ge merkezi arasında yer alan Çiğli Ar-Ge ve Dilovası Ar-Ge Merkezleri ile sektörde öncü rol oynamaya ve pazarı yönlendirmeye devam ediyor. Teknolojiyi yakından takip ederek, insan sağlığını ve çevrenin korunmasını ön planda tutan DYO, müşterilerinin ihtiyaçlarına cevap veren ürünler tasarlıyor.

 

DYO'dan Son Haberler