DYO BATIMAT Fuarı'nda

Boya sektörünün öncü markası DYO, dünyanın en büyük platformlarından olan BATIMAT Uluslararası İnşaat Endüstürisi Fuarı’nda yer aldı. Ar-Ge yatırımlarında Türkiye’nin en büyük şirketlerinden biri olan DYO, Batımat Fuarı’nda inovatif ürünlerini ve geniş renk koleksiyonunu tanıttı.

Yapı sektörü için dünyanın en önemli buluşma noktalarından biri olan ve bu yıl 60’ıncısı düzenlenen Batımat Fuarı 4-8 Kasım tarihleri arasında Fransa’nın Paris kentinde gerçekleşti.  Sektörde Türkiye için önemli pazarlardan olan Fransa’da iki yılda bir gerçekleşen fuara 2000’den fazla firma katılıyor. Yaklaşık 350 bin profesyonelin ziyaret ettiği fuardaki en köklü boya firmalarından biri olan DYO, ürün portföyündeki yenilikleri bu platformda tanıttı.

Türkiye'den 53 yerli firmanın katıldığı Batımat Fuarı yeni işbirlikleri ve ihracat anlaşmaları için önemli bir platform. Batımat yapı fuarında yer alan DYO, standında Hybrid teknolojili boyası Dyojen, ortamdaki Formaldehit'i azaltan Oxymax, PTFE katkılı Teknoplast, Nano teknoloji ile üretilen Nanoipekmat ve Nanotex’i ön plana çıkardı. 

Fransa, Türkiye yapı sektörünün en fazla ihracat gerçekleştirdiği ülkeler arasında 8’inci sırada yer alıyor. Türk yapı sektörünün 2019 yılının ilk 6 ayında Fransa’ya gerçekleştirdiği ihracatı yaklaşık 16.3 Milyar Dolar.  

DYO'dan Son Haberler