DYO Boya’nın 10 Ürününe “Environmental Product Declaration” (Çevresel Ürün Beyanı) Sertifikası

Türkiye’nin en köklü boya üreticisi DYO Boya,  Ar – Ge merkezlerinde gerçekleştirdiği inovatif çalışmalar sonucunda uluslararası başarılar elde etmeyi sürdürüyor. 

Bu çerçevede DYO Boya’nın Dinamik Silikonlu İpekmat İç Cephe Boyası, DYO Geçiş Astarı, DYO Tavan Boyası, Dinamik Silikonlu Dış Cephe Boyası, Teknotex Dolgulu Dış Cephe Astarı, Beşyıldız Silikonlu Dış Cephe Boyası, Beşyıldız Tavan Boyası, Beşyıldız Silikonlu Mat İç Cephe Boyası, Beşyıldız Plastik Mat İç Cephe Boyası ve Dyotherm Isolteco110 ürünleri, The International Environmental Product Declaration (Çevresel Ürün Beyanı – EPD) tarafından sertifikalandırıldı. 


EPD, LEED, BREEAM ve DGNB gibi Yeşil Bina Sertifika Sistemleri için Önemli

Environmental Product Declaration / Çevresel Ürün Beyanı (EPD) sertifikaları, bir ürün veya hizmetin çevresel performansını, ISO 14040 standartları çerçevesinde belirtilen parametreler bazında ISO 14025'e göre tanımlandığı şekilde nicel olarak değerlendiren ve beyan eden beyanlar olarak kabul ediliyor. 

EPD sertifikaları, özellikle LEED, BREEAM ve DGNB gibi yeşil bina sertifika sistemlerinde önem kazanıyor. EPD sertifikalarına sahip ürünlerin binalarda kullanılması,  metrekare kullanım alanı başına karbon ayak izi, enerji ve su tüketimi gibi nicel çevresel göstergelerin belgelenmesine yardımcı oluyor. 
DYO Boya’nın, İzmir ve Kocaeli fabrikaların tam 11 ana sektör ve bu sektörlere bağlı onlarca alt sektöre yönelik boya üretiyor. Sahip olduğu güçlü ekosistem ile tüm piyasa koşullarını anlık takip eden, çevik yönetim anlayışı ile hızlı karar ve aksiyon alan DYO Boya, Türkiye’nin en iyi 10 Ar-Ge merkezi arasında yer alan Çiğli Ar-Ge ve Dilovası Ar-Ge merkezleriyle sektörde öncü rol oynamaya ve pazarı yönlendirmeyi sürdürüyor.


 

DYO'dan Son Haberler