DYO, İzQ Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi Duvarlarını Renklendirdi

Türkiye’nin en köklü boya üreticisi DYO, İzmir’in Konak ilçesindeki İzQ Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi ile işbirliği yaparak merkezin duvarlarının mural sanatıyla farklı desenlerde boyanması için destek oldu.

İllüstrasyon ve Grafik Tasarım Sanatçısı Deniz Salaçin Erciyas’ın hayata geçirdiği proje, tasarım ve uygulama aşamalarıyla yaklaşık bir aylık zaman içerisinde tamamlandı. Proje kapsamında 2 binanın toplam 230 metrekare alana sahip duvarları boyandı.

İzQ Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi Direktörü Tuba Kesen Umar, projeyle ilgili olarak; “İzQ olarak günümüz dünyasında yükselen trendler arasındaki girişimcilik ve inovasyon başlıkları altındaki projelere bir imkân tanınması ve hayata geçmeleri için fırsatlar oluşturuyoruz. Bu sayede iş dünyasından sanata, spordan teknolojiye kadar geniş bir yelpazede projeleri inceliyor, hızlı bir şekilde gerçekleşebilmeleri için iş birliklerine imza atıyoruz. Bu çerçevede İzmir’in ve ülkemizin gururu DYO’ya işbirliğinden ötürü teşekkür ediyoruz” dedi.

Projenin tasarım ve uygulamasını yapan İllüstrasyon ve Grafik Tasarım Sanatçısı Deniz Salaçin Erciyas da projeyle ilgili şunları söyledi: “Sanat, medeniyet seviyesini belirleyen en önemli kriterlerin başında geliyor. Bazen bir defter sayfası, bazen bir tuval, bazen de bir duvar, sanatın icra edilebilmesi için alan görevi görebilir. Bu noktada öncelikle böylesi bir projenin hayata geçmesine imkan tanıdıkları için İzQ’ya ve İzmir’den çıkıp dünya çapında bir marka olan DYO’ya teşekkür ediyorum.”

Proje için Deniz Salaçin Erciyas tarafından özenle seçilen renkler, DYO’nun 30 binden fazla renk formülü ile sınırsız renk seçeneği sunan Renk Pınarı sisteminde hazırlandı. Projede DYO’nun silikon katkılı, silinebilir, su bazlı iç cephe boyası Dinamik Mat tercih edildi.

İzmir’deki girişimcilik, AR-GE ve inovasyon farkındalıklarının geliştirilmesi ile kapasite gelişimi ve artan bir refah ortamı sağlama misyonunu üstlenen İzQ, “Girişimcilik Merkezi” ve “İnovasyon Merkezi” olmak üzere iki ayrı binada konumlanıyor. İzQ Girişimcilik Merkezi, İzmir’deki girişimcilik ekosistemine katkı

 

sağlamak, girişim fikirlerinin ticarileşmesi, ulusal ve global arenada yer almalarını sağlama, güçlü bağlantılar kurarak fon kaynaklarıyla bağlantı kurma, mentorluk, eğitim, etkinlik, network vb. imkânlar sunmak ve girişimcilere yönelik fiziki ortamlar tahsis etmek misyonu ile faaliyet gösteriyor.

İzQ İnovasyon Merkezi ise büyük şirketlerin Ar-Ge ve inovasyon merkezlerini kendi inovasyon merkezinde konumlandırarak fiziksel altyapıyı sağlamak, İzmir’deki üniversiteler ile bu büyük şirketler arasında bir köprü vazifesi görmek için çalışıyor.

 

 

DYO'dan Son Haberler