DYO OXYMAX Dünya Boya Konseyi Sürdürülebilirlik Raporu’nda “İyi Uygulama Örneği” Olarak Yer Aldı

Türkiye’nin en köklü boya üreticisi DYO, sahip olduğu Ar – Ge merkezlerinde gerçekleştirdiği inovatif çalışmalar sonucunda hem Türkiye’de hem de dünya çapında başarılar elde etmeye devam ediyor.

Bu çerçevede DYO’nun ortamda bulunan formaldehiti absorbe eden ürünü DYO Oxymax, Dünya Boya Konseyi (WCC) tarafından Birleşmiş Milletler’in Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları (Sustainable Development Goals) Amaç 3 (SDG 3): Sağlık ve Kaliteli Yaşam kapsamında “İyi Uygulama Örneği” olarak gösterildi.

Böylelikle DYO Oxymax, dünya boya sektörünün ilk global sürdürülebilirlik raporunda katkı sağlayan firmalar arasında yer alma başarısı elde etti.

DYO OXYMAX, Ortamdaki Formaldehiti %83 Oranında Etkisizleştiriyor

Türk boya sektörüne öncülük eden ve insan odaklı yaklaşımla faaliyet gösteren DYO, sektör alışkanlıklarını değiştiren iç cephe boyası OXYMAX ile kullanıldığı iç mekânlarda havanın kalitesini iyileştiriyor, sağlıklı bir atmosfer oluşturuyor. Uçucu organik bileşen ve amonyak içermeyen DYO OXYMAX, kapalı ortamda bulunan zararlı kimyasal madde formaldehiti absorbe ederek ortamı sağlıklı bir havaya kavuşturuyor.

Renk Pınarı ile Binlerce Renk Seçeneği

DYO Renk Pınarı’nda binlerce renk seçeneği bulunan DYO OXYMAX, bu özelliğinin yanı sıra ipekmat görünüme ve maksimum silinebilme özelliğine de sahip. DYO OXYMAX’ın uygulandığı mekanlarda ketçap, kurşun kalem ve suluboya gibi lekeler kolaylıkla silinebiliyor.

DYO, İzmir ve Kocaeli fabrikaların tam 11 ana sektör ve bu sektörlere bağlı onlarca alt sektöre yönelik boya üretiyor. Sahip olduğu güçlü ekosistem ile tüm piyasa koşullarını anlık takip eden, çevik yönetim anlayışı ile hızlı karar ve aksiyon alan DYO, Türkiye’nin en iyi 10 Ar-Ge merkezi arasında yer alan Çiğli Ar-Ge ve Dilovası Ar-Ge merkezleriyle sektörde öncü rol oynamaya ve pazarı yönlendirmeyi sürdürüyor.

 

DYO'dan Son Haberler