DYO Ustaların Hikayelerini Dijital Platforma Taşıdı

“Ustalığa Değer” diyen DYO şimdi de ustaların hayat hikayelerini dijital platforma taşıyarak onların emeklerinin ne kadar kıymetli olduğunu bir kez daha vurguluyor.
 
Türkiye’nin en köklü boya firması DYO, hayatımıza renk katan boya ustalarının hayat hikayelerini anlatan bir video serisi başlattı. DYO, bu video serisiyle;  yıllarını boyacılık mesleğine vermiş ustaların marifetli ellerinin arkasındaki hikayeleri görünür kılıyor. Ustalar duvarları, yaşam alanlarını renklendirirken acaba kendi hayatlarında nasıl bir rengin içinde yaşıyorlardı? İşte, bu video serisi bunu aktaracak. 

Serinin ilk bölümü 13 Ekim’de dijital mecralarda yayınlandı. Usta Hikayeleri’nde boya ustaları hikayelerini kendileri anlatıyorlar. Seride ustalar; bu  işe nasıl başladıklarını, boyacılık mesleğini seçme nedenlerini, mesleğin zorluklarını, sevdikleri yanlarını ve neler hissettiklerini dile getiriyorlar. Gerçek ve samimi hikayelerini paylaşan boya ustaları bu kez bize kendi renklerini gösteriyorlar.

Ustalar, bu seride DYO ile nasıl duygusal bir bağ kurduklarından bahsederken, DYO'nun çok uzun zamandır yürüttüğü 'DYOLOG ' sisteminin kendilerine neler kattığını da anlatıyorlar. DYO hikayelerini paylaşan ustalara, 20.000 Dyolog puanı hediye ediyor.   

HİKAYELER DYO’NUN YOUTUBE KANALI ÜZERİNDEN YAYINLANACAK 
DYO ‘’Usta Hikayeleri’’ projesiyle, boyanın gerçek  ustalarını daha yakından tanımamızı hedefliyor. Ustaların emeğinin arkasındaki hikayeyi önemseyen DYO, bu çalışma ile boyacılık mesleğine hak ettiği saygının sunulmasına katkı sağlamayı amaçlıyor. 
 
Bugüne kadar sektörde ilklere imza atan DYO, ustalara yönelik birçok projenin de sahibi. DYO AKADEMİ’de boya ustalarının bilgi ve becerilerinin artırılmasına yönelik eğitim çalışmaları yapan DYO, ustaları teknik bilgilerle donatıyor; hayata geçirdiği “Ustalığa Değer” projesi ile deneyimli ustaların mesleki hayatlarına ivme katıyor.

DYO'dan Son Haberler