Dyo Usta Ligi 2019 Şampiyonu!

4-8 Temmuz tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilen ve 10 farklı bölgeden 10 takımın mücadele ettiği DYO Usta Ligi 2019 Şampiyonu Trabzon İrtibat Bürosu oldu. Boya ustalarını yeşil sahalarda buluşturan DYO Usta Ligi, bu yıl uluslararası bir kimlik de kazandı. Lig’de Süper Kupa için yarışan ve Krasnodar’dan turnuvaya katılan Akrostar Takımı, Süper Kupa’yı Türkiye şampiyonu Trabzon’a kaptırdı.
 
DYO’nun 2017 yılında hayata geçirdiği merakla beklenen ve takip edilen DYO Usta Ligi 2019 şampiyonu 4-8 Temmuz tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirilen turnuva ile belli oldu. Yıl içinde yapılan ön elemelerin ardından Antalya’da sahaya çıkan 10 farklı bölgeden 10 takım profesyonel ligi aratmayan karşılaşmalara imza atarken, bu yılın şampiyonu Trabzon İrtibat Bürosu oldu. Turnuvaya adeta damgasını vuran Trabzon İrtibat Bürosu, Krasnodar’dan gelen Akrostar takımını yenerek Süper Kupa’yı da alıp evine çifte şampiyonlukla döndü.
 
DYO Boya Ailesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen DYO Usta Ligi 2019 Şampiyonası, yıl boyunca yoğun bir tempo ile devam etti. Oldukça heyecanlı geçen ön elemelerden sonra, Antalya’da gerçekleştirilen DYO Usta Ligi’nde 2 farklı grupta toplam 20 karşılaşma yapıldı. FİFA kokartlı hakemler tarafından yönetilen karşılaşmalarda; Batı Marmara Bölge Müdürlüğü’nü Dyojen, Doğu Marmara Bölge Müdürlüğü’nü Dyoplast, Güney Marmara Bölge Müdürlüğü’nü Pasboyar, Ege Bölge Müdürlüğü’nü Dinamik Dış, Antalya Bölge Müdürlüğü’nü Dyolasteks, İç Anadolu Bölge Müdürlüğü’nü Pinosan, Karadeniz Bölge Müdürlüğü’nü Antipas, Trabzon İrtibat Bürosu’nu Texture, Diyarbakır Bölge Müdürlüğü’nü Dyostop ve Güney Anadolu Bölge Müdürlüğü’nü Dyotrafik takımları temsil etti.

DYO'dan Son Haberler