DYO’dan ‘‘Sıfır Atık Belgesi” İle Sürdürülebilirliğe Katkı

DYO, dünyanın geleceği için sürdürülebilirliğin sağlanması bilinciyle, çevreye duyarlı çalışmaları “zorunluluk değil, sorumluluk olarak” yerine getiriyor. DYO’nun sıfır atık konusunda gösterdiği hassasiyet, firmaya ‘‘Sıfır Atık Belgesi’’ getirdi.

Yüksek teknolojiye dayalı ürünleri ile farklılık yaratan Türkiye’nin en köklü boya üreticisi DYO, kurulduğu günden bu yana çevreye duyarlılık bilinci ile üretim gerçekleştiriyor. 

Doğaya ve çevreye saygının, hijyenin, temizliğin öncelik kazandığı günümüz koşullarında DYO, sıfır atık konusundaki faaliyetlerine daha da ağırlık vererek Temmuz 2019 tarihinde ‘’Sıfır Atık’’ yönetmeliğini uygulamaya başladı.

Atık yönetimi konusunda hassas davranan ve bu alanda kapsamlı çalışmaları olan DYO oluşturduğu çevresel risk haritası ile risk derecesine göre periyodik kontrolleri düzenli şekilde yapıyor. Sıfır atık konusunda bir çalışma ekibi kuran DYO, atık azaltımı için hedefler oluşturdu, bu konuda belirlediği ihtiyaçları temin ederek sıfır atık yönetimine hız kazandırdı. Konu özelinde farkındalığı artırmak için çalışanlara özel eğitimler verdi ve iyi uygulama örnekleri geliştirdi. 

Sıfır Atık Yönetmeliği kapsamında, tek kullanımlık ürünlerin kullanımını ortadan kaldırma ve atıkları kaynağında ayırma hedefiyle Sıfır Atık Sistemi’ni hayata geçiren DYO’nun Dilovası ve Çiğli Fabrikaları ‘‘Sıfır Atık Belgesi” almaya hak kazandı.

Çevreye duyarlı iş süreçleri geliştiren DYO, tüm faaliyetlerini çevreye ve topluma karşı sorumlu olduğu bilinciyle planlıyor ve sürdürülebilirlik anlayışı ile hayata geçiriyor. 
 

DYO'dan Son Haberler