DYO’nun “Tüm Renkleriyle Cumhuriyet” Filmine Felis’ten İki Ödül

DYO’nun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için hazırladığı “Tüm Renkleriyle Cumhuriyet” reklam filmi Mediacat Felis 2021’den “Özel Gün Odaklı İletişim Çalışmaları” kategorisinden Büyük Ödül, “Üretimde Ustalık ve Tasarım – Görsel Efekt” kategorisinden Başarı Ödülü kazandı.
Reklam ve pazarlama endüstrisinde etkili yaratıcılığın pazarlama çalışmalarındaki rolünü vurgulaması ve yaratıcı dünyaya katkı sağlayan tüm ekiplerin başarılarını ödüllendirmek amacıyla düzenlenen Felis Ödülleri’nden “Özel Gün Odaklı İletişim Çalışmaları” kategorisinden Büyük Ödül, “Üretimde Ustalık ve Tasarım – Görsel Efekt” kategorisinden Başarı Ödülü DYO’nun ajansı Salvo’nun oldu.
Cumhuriyetimizin 97. yılı için hazırlanan “Tüm Renkleriyle Cumhuriyet” reklam filmi için, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün 1933’te kayda alınan “Türkiye'nin Kalbi Ankara” filmindeki 10. Yıl Nutku görüntülerini, yapay zeka teknolojisiyle 4K renklendirildi.


Yapay Zeka Teknolojisiyle, Kare Kare Renklendirildi.

Cumhuriyetin 10. yılındaki kutlama törenlerine renkli bir yolculuk yaşanması sağlanırken, renkli hayal etmekte zorlanılan o dönem, yapay zeka teknolojisi kullanılarak 4K'ya dönüştürülüp özel olarak renklendirildi. Filmi netleştirmek ve çözünürlüğünü arttırmak için, 3 ayrı yapay zeka teknolojisinden yararlanılan filmde, renklendirme çalışması için filmin her karesini ayrı katmanlara ve piksele ayrılarak düzenlendi.
Renklendirmedeki hataları minimuma indirmek için Atatürk'ün giydiği fraklar ve videoda geçen diğer insanlar için 1933 yılının giysilerini farklı kaynaklardan özel olarak araştıran Salvo, o dönemi gerçeğe en yakın tonlarda, ilk kez bu kadar renkli, 4K, net ve yüksek kaliteye getirerek bu özel filme imza attı.

DYO'dan Son Haberler