Milli Savunma Sanayii İle Stratejik İşbirliği

Savunma sanayine yönelik ileri teknoloji ürünleri ile sektörde öne çıkan DYO; milli savunmada stratejik işbirliğine imza attı. 2. Uluslararası Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi’nde gerçekleştirilen törende DYO Boya Fabrikaları A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yaşar, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan “stratejik işbirliği anlaşmasını” teslim aldı.

İçişleri Bakanlığı himayelerinde, Milli Savunma Bakanlığı, Savunma Sanayi Başkanlığı, Türk İş Birliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Ankara Valiliği’nin destekleriyle MÜSİAD Ankara tarafından 2 Ekim tarihinde gerçekleştirilen 2. Uluslararası Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi (MRBS) milli savunma alanında önemli işbirliklerine imza atıldı. 

ANLAŞMAYI MİLLİ SAVUNMA BAKANI HULUSİ AKAR’DAN ALDI
Türkiye savunma sanayinde yer alan yerli ve pek çok ulusal firmanın da yer aldığı stratejik işbirliği anlaşmasında, ileri teknoloji ürünleri ile sektörde yer alan DYO da hazır bulundu. Ankara’da düzenlenen törene katılan DYO Boya Fabrikaları A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Selim Yaşar, Milli Savunma Bakanı Sayın Hulusi Akar ile bir araya gelerek, Stratejik İş Birliği Anlaşması’nı kendisinden teslim aldı.  

YERLİ ÜRETİMİN ARTIRILMASI HEDEFLENİYOR
DYO’nun imza attığı iyi niyet anlaşması uyarınca gerçekleştirilen stratejik işbirliğinde yerli üretimin artırılması, yerelde üretim yapan firmaların savunma sanayi ile olan işbirliklerini güçlendirmesi hedefleniyor. Türkiye’nin yerli ve milli lider boya firmalarından olan DYO Boya söz konusu anlaşma ile milli savunma sanayine sağlamış olduğu uzun süreli desteği de perçinlemiş oldu. 

DYO'dan Son Haberler