DYO ile Renkli DYOloglar’ın İkinci Söyleşi Serisi Başladı

Geçtiğimiz yıl renklerin mimarideki yerini ortaya koymak için ’Renkli DYOloglar’ adı altında İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akademisi - AURA İstanbul iş birliği ile gerçekleştirilen prodüksiyona imza atan DYO, serinin ikincisini hayata geçirdi. ‘’Renkli DYOloglar: Türkiye’nin Renkleri’’ teması ile gerçekleşen bu özel söyleşilerin ilki, 30 Mayıs’ta Mimar Serter Karataban ve Ayhan Sicimoğlu’nun renkli sohbeti ile DYO Boya Youtube hesabından canlı yayınlandı.

Türk boya sektörünün en köklü markası olan DYO, üzerinde taşıdığı bu sorumluluk ile toplumun estetik ve entellektüel değerlerinin gelişimine katkıda bulunmaya devam ediyor. Türkiye’nin önde gelen 12 mimarının konuk olduğu Renkli DYOloglar’ın ikinci serisi, rengin hayatımızdaki önemini farklı disiplinlerin bakış açıları ile ele alıyor. 

DYO, Türkiye’nin yerli ve milli markası olma sorumluluğu ile yola çıktığı “Renkli DYOloglar: Türkiye’nin Renkleri” projesinde, Türkiye’nin renklerini ve estetik değerlerini geliştirirken topluma farklı bakış açıları sunarak katkıda bulunmayı hedefliyor. Mimarların rengi algılayışlarını ele alan Renkli DYOloglar’ın devamı niteliğindeki yeni söyleşi serisinde, bu defa çağdaş sanattan arkeolojiye, müzikten modaya kadar farklı disiplinlerdeki kişilerin kendi konularında renkten nasıl ilham aldıkları işlenirken, renkler konuşmacıların gözünden yeniden tarif ediliyor. Canlı söyleşi serisinde her hafta cumartesi günü deneyim ve görüşlerini paylaşacak konuşmacılar yer alacak.  

SİCİMOĞLU: ŞEHİRLER KENDİ ÖZGÜN RENKLERİNE SAHİP ÇIKMALI
 
Türkiye’nin Renkleri ile Renkli DYOloglar söyleşi serisinin ilk dijital etkinliği 30 Mayıs Cumartesi Günü saat 15.00’te müzisyen Ayhan Sicimoğlu ve Team Fores’in kurucusu, mimar Serter Karataban’ın kent kültürü, mimarlık ve gastronomi üzerine sohbeti ile DYO Boya Youtube sayfasında canlı olarak yayınlandı.  

Mimar Serter Karataban, müzisyen, seyyah ve iyi bir gurme olmasıyla Türkiye’nin gerçek bir rengi olan Ayhan Sicimoğlu ile Youtube üzerinden çok renkli ve keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. Seyahatlerinden pek çok anısını paylaşan Ayhan Sicimoğlu en renkli bulduğu ülkeleri ise Hindistan, Katmandu ve Afrika olarak belirtti. Kent kültüründe renklerin dokusunu korumanın ve şehirlerin kendi özgün renklerine sahip çıkmalarının önemine vurgu yapıldı.

Renklerin neler ifade ettiğinden, ülkemizin kültürel yapısının hayatımıza kattığı renklere, konuşmacıların rengi hangi bakış açıları ile ele aldıklarından, işlerinde renklerden nasıl yararlandıklarına kadar birçok konunun farklı disiplinlerden ele alınacağı canlı söyleşilerin ikincisi ise 6 Haziran Cumartesi Günü saat 15.00’te Youtube’dan gerçekleştirilecek.

Serter Karataban ve  Ayhan Sicimoğlu’nun keyifli sohbetini izlemek için tıklayın: 
https://www.youtube.com/watch?v=-lyBDrcHt8Q 
 

DYO'dan Son Haberler