Sağlık Emekçilerine Saygı Duvarı

Türkiye'nin en köklü boya markası DYO, 65 yılı geride bırakırken yaşam alanlarımızı renklendiriyor, kent kültürümüze katkı sağlıyor. Beşiktaş Belediyesi’nin ‘’Sağlık Emekçilerine Saygı Duvarı’’ projesinde işbirliği yapan DYO, Ortaköy Mahallesi Portakal Yokuşu Caddesi’nde bulunan duvarın resmedilmesine destek oldu. Sağlık emekçilerinin temsil edildiği duvar resmi, dünyaca ünlü fotoğrafçı Chris McGrath tarafından fotoğraflandı ve lisanslı fotoğraf arşivi platformu GettyImages’de paylaşıldı.

Beşiktaş Belediyesi, toplumun sağlık çalışanlarına yönelttiği şükran duygularını ifade etmek amacıyla  ‘’Sağlık Emekçilerine Saygı Duvarı’’ projesini DYO ile hayata geçirdi. Beşiktaş Belediyesi’nin daha önce düzenlediği ‘’Merdivenler Renkleniyor’’ projesine de işbirliği yapan DYO, şimdi ‘’Sağlık Emekçilerine Saygı Duvarı’’ projesinde.

Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgını sürecinde büyük bir özveri ile çalışan sağlık emekçilerine teşekkür amacıyla hayata geçirilen projede, Ortaköy Mahallesi Portakal Yokuşu Caddesi’nde bir duvar seçildi. Çalışmayı sanatçı ‘’No More Lies’’ resmetti, ünlü fotoğrafçı Chris McGrath fotoğrafladı.

DYO’NUN DA KATKILARIYLA BEŞİKTAŞ RENKLENMEYE DEVAM EDİYOR
Gerçek kimliğini ve yüzünü saklayan sanatçı ‘’No More Lies’’ tarafından resmedilen duvar, toplumsal bir duyarlılığı dile getiriyor. Boyutları 6 metre yükseklik ve 46 metre uzunluğa ulaşan çalışmada DYO boyaları kullanıldı. Resmedilen duvar ünlü fotoğraf sanatçısı Chris McGrath tarafından fotoğraflandı ve lisanslı fotoğraf arşivi platformu GettyImages’de paylaşıldı.

Kent kültürüne ve sanat alanına yatırım yapmaya devam eden DYO, çağdaş sanattan mimariye, müzikten felsefeye “renk” kavramını farklı disiplinler eşliğinde ele almaya devam ediyor. 

DYO'dan Son Haberler