Doğanın Renk Tonlarını Evinize Taşıyın, Doğa Tonları ile Dekorasyon!

Günün koşturmasının ardından, evinizde tercih edeceğiniz renk ve dekoratif ürünlerin yaratacağı ambiyansla dinlenebilirsiniz. Doğaya ait renk tonları, bireylerin sakinleşmesine yardımcı olur. Dinlendirici özelliği ile öne çıkan renkler birbirinden farklı pek çok tarz ve zevke hitap etmeyi başarır.
Bütün parçaların birbirine uyum sağladığı, dikkat çekici bir görünüm elde etmek için dekorasyon sürecinde zıt ve yakın renklerin kullanımını öğrenebileceğiniz birbirini tamamlayan renk temalarının incelenmesi önerilir. Renkler, bireylerin ruh hali üzerinde etkilidir. Etkilerin doğru şekilde öğrenilmesi ve yaşam alanlarına uygun renklerin tercih edilmesi konforlu bir kullanım süreci geçirilmesine yardımcı olur.


Doğanın Farklı Tonlarıyla Dekorasyon

Modern yaşamın hızlı temposu içerisinde durup dinlenmek için kullanılan alanlarda huzurlu bir dekorasyona sahip olmak gerekir. Dekorasyon sürecini yöneten en önemli karar dekorasyonun hangi renklerde ve tarzda olacağıdır.
Doğadan hızla uzaklaşılan ve betonun ağırlıklı olduğu şehirlerde, insanlar doğaya yakın hissetmek isteyebilirler. Doğa hissini ev ve ofis gibi sık vakit geçirilen alanlarda yakalamak için doğanın farklı tonlarını dekorasyonda kullanabilirler.
Doğada bulunan renk tonlarının yaşam alanlarında kullanılması, bireylerin sakinleşmesine yardımcı olur. Endişe seviyesini ve şiddetini azaltan doğal tonlar, güvende hissedilmesini sağlar.
İç mekanlarda doğa oluşturmadan önce duvarlarda kullanacağınız renge karar vermelisiniz. Duvar, doğru şekilde renklendirildiğinde dekoratif unsurların öne çıkmasına yardımcı olarak dekorasyonda büyük rol oynar. 

Tek renk boya seçeneği her zaman modern ve sade bir görünüm oluşturur. İyi hissettiren renk tonları birçok farklı biçimde kullanılabilir. Yeşil ve tonları bireylerin sakinleşmesine yardımcı olur. Güvende hissettiren yeşil renk, gözleri yormayan yapısı ile beğeni kazanır.
Gökyüzü ve okyanusun yarattığı sonsuzluk hissini oluşturan mavi renk sakin ve özgür hissetmenizi sağlar. Bej ve kahverengi gibi tonlarda tıpkı yeşil gibi güvende hissettirir. 
Doğadan uzaklaşılan ve betonlara hapsolunan bir çağda, doğayı evinizin içine taşımak için doğal renk ve materyalleri kullanabilirsiniz. Kendinize özel bir alan yaratarak doğanın oluşturduğu güven, bağımsızlık ve huzur hislerine kavuşabilirsiniz.


Bej / Kahve Tonları ile Doğaya Dönüş

Yumuşak ve nötr yapısı ile doğanın renk tonları arasında sıklıkla kullanılan bej, bütün dekorasyon tarzlarında güvenle tercih edilebilir. Sade ve şık bir dekorasyona sahip olmanızı sağlayan bej, yaşam alanını olduğundan daha geniş ve ferah gösterir.
Kahverengi ve bej renklerini tonsürton olarak kullanabilirsiniz. Tonsürton, aynı rengin farklı tonlarının bir arada kullanılmasıdır. Alanda kullanılacak mobilya ve dekoratif parçaların tonlarına bağlı olarak duvar boyasının rengini seçerek ideal bir fon oluşturabilirsiniz.
Açık renklerdeki duvar, her tarza uyum sağlayıp eşyaların öne çıkmasını sağlar. Duvarlarda çift renk kullanımını tercih ederek farklı bir atmosfer yaratabilirsiniz. Duvarlardan birini kahverengi gibi daha koyu ve doğal bir tona boyayarak bu bölüme tablo, fotoğraf çerçevesi, afiş, biblo, saat gibi çeşitli aksesuarlar asabilirsiniz.
Bej ve kahverenginin hakim olduğu yaşam alanlarında hasır, ahşap, tuğla, gibi doğal dokulu ve sade materyaller kullanılabilir. Doğal görünümün tamamlanması için ahşap yüzeyli masa, sehpa, kitaplık gibi parçalar tercih edilebilir. Dekoratif ürünlerde hasır malzemeler seçilebilir. Bu malzemeler hem uzun vadeli bir kullanım olanağı sunar hem de alana minimalist dokunuşlarda bulunur.
Doğa ile iç içe hissettiren bir ev dekorasyonu için bütün parçaların birbiriyle uyum içerisinde olması son derece önemlidir. Bej ve kahverengi tonlarını ister tek başına isterseniz ise bir arada kullanarak kusursuz bir dağ kulübesi görünümü yaratabilirsiniz.


Yeşil / Hâkî Tonlarıyla Terapi

Yeşil ve tonları insana huzurlu hisseden yapısı ile her dönem birçok parçada tercih edilir. Çeşitli sektörlerde sıklıkla kullanılan yeşil, evlerde keyifle kullanılan bir renk haline gelir. Güvenlik ihtiyacını görsel olarak karşılamanızı sağlayan bu rengi farklı biçimlerde kullanabilirsiniz.
Yeşil tonlarını dilerseniz evin ağırlıklı rengi dilerseniz ise yıldız rengi olarak tercih edebilirsiniz. Ağırlıklı renk olması için duvara uygulanan yeşil tonu son derece önemlidir. Doğru yeşil tonu, evin daha ferah bir atmosfere kavuşmasını sağlar.
Boyanın ardından sıra mobilya ve aksesuar seçimine gelir. Mobilyaların renklerini bej gibi nötr tonlarda, küçük aksesuarları da yeşil tonlarında seçerek dikkat çekici bir dekorasyonun meydana gelmesini sağlayabilirsiniz.
Hâkî ve yeşil tonlar, ahşap ve dokulu yüzeylerle ideal bir uyum sağlar. Orman atmosferi yaratmanıza olanak tanıyan bu renkler, sade ve şık bir tasarımın meydana gelmesine yardımcı olur.
Yeşil ve hâkî tonlarının kullanıldığı alanlarda kahverengi ahşap dokulu materyaller tercih edilebilir. Makrome, ahşap çerçeveler, saksı bitkileri, sahte postlar gibi doğal yapılı parçalar evin etkileyici bir görünüme kavuşmasını sağlar.
Yeşil ve tonları, ahşap yüzeylerin üzerinde de sıklıkla kullanılır. Mutfak dolabı, kitaplık ve gardroplarda özgün bir tasarım oluşmasına yardımcı olan yeşil renk, nostaljik bir dekorasyon tarzı yaratır. Ormanın içinde vakit geçirme hissi yaratan yeşil ve haki tonlarını kullanarak evinizi doğal bir terapi alanına dönüştürebilirsiniz.


Mavi / Turkuaz Tonlarıyla Sonsuzluk

Gökyüzü ve denizin rengi mavi, insanların her gün mutlaka gördüğü tonlardır. Mavi ve tonları yarattığı sonsuzluk hissi sayesinde pek çok birey tarafından sevilir. Mavi renk, insanların sakinleşmesine yardımcı olan özel yapısı ile sıklıkla tercih edilir.
Özellikle yazlıklarda ve çocuk odalarında kullanılan mavi renk, evlerde güvenli ve yaratıcı bir atmosfer oluşmasını sağlar. Soğuk yapısı ile doğal renk tonlarından keskin bir şekilde ayrılan mavi, sıcak ve soğuk tonlarla bir arada kullanılabilir.
Turuncu, kırmızı gibi sıcak tonlar ile dengelenen mavi tonları hasır, seramik, porselen, makrome, ahşap gibi pek çok farklı materyal ile uyum sağlar. Tonsürton olarak veya gri gibi soğuk tonlarla da uyumlu şekilde kullanılabilen mavi, ferah bir görünüm oluşturur. Sonsuzluk ve bağımsızlık hissini yaratan bu renk tonu, her dönem popülerliğini koruyarak dikkatleri üzerine çeker. Doğa tonları ile dekorasyon yaparak evinize taşıyarak kendi doğanızı yaratabilirsiniz.


Ev dekorasyonunda önemli bir role sahip olan DYO geniş bir yelpazeden oluşan iç cephe renkleri ile dilediğiniz renk ve tonu pratik bir şekilde bulmanıza olanak tanır. Etkileyici renkleri ve dayanıklı ürün içeriği ile yüksek memnuniyet oranına sahip olan iç cephe boyalarını inceleyebilirsiniz.